Zabawy oczepinowe na weselu

Wesele jest bardzo radosnym i ważnym wydarzeniem dla Pary Młodej, zależy im by wszystko wyszło zgodnie z planem a goście dobrze się bawili i miło spędzili ten czas.

Tak samo jest w przypadku oczepin, w których najbardziej liczy się dobra zabawa, zwłaszcza, jeśli mowa jest o oczepinach. Małżeństwo chce by ich goście jak najlepiej zapamiętali ich wesele oraz mieli przyjemne wspomnienia związane z tym wydarzeniem.

Zależy im również na tym by każdy włączył się do wspólnej zabawy podczas oczepin, jednak by je trochę urozmaicić, przygotowuje się gry oraz wyzwania, które zapewnią gościom oraz Parze Młodej dużo śmiechu i frajdy

Oto lista dziesięciu najlepszych zabaw na oczepiny. 

1. Buciki weselne 

Zabawa ta poleca jest na początek oczepin. Podczas gdy Para Młoda zdejmuje swój welon oraz krawat, goście zabierają ich buty. Zadaniem męża jest wykupienie swoich butów oraz jego małżonki.

Fanty można odkupić za pomocą przedmiotów, najczęściej wykorzystuje się alkohol. W tym czasie zespół muzyczny gra melodię z tekstem Panie Młody nie bądź Felek wykup młodej pantofelek pantofelek jest malutki i kosztuje litra wódki’.

2. Rzucanie welonem oraz krawatem

Rzucanie welonem na weselu

Jest to najbardziej popularna zabawa na oczepinach, która pojawia się na każdym weselu. Zasady są proste – panny stają w kole i zaczynają tańczyć do muzyki, gdy ta ucicha, Panna Młoda rzuca swój welon za siebie. Mówi się, że ta panna, która go złapie, wyjdzie najszybciej za mąż.

Zamiast welona można użyć bukietu Panny Młodej, który sprawdzi się równie dobrze w tej roli. W przypadku krawatu Pana Młodego i kawalerów jest identycznie. Panna i kawaler, którzy złapią welon oraz krawat proszeni są do proszeni są do wspólnego tańca, do którego dołącza następnie każda para.

3. Test zgodności

Zabawa ta jest przeznaczona wyłącznie dla Pary Młodej. Polega ona na tym, że Pan Młody i Pani Młoda siadają na tyłem do siebie, lecz przodem do gości. Każdy z nich ma dwie tabliczki, z napisami “JA” oraz “ON/ONA”.

Następnie przewodniczący zabawy zadaje szereg pytań, na które małżonkowie odpowiadają poprzez unoszenie przez siebie wybranej tablicy. Jest to dobry sposób na sprawdzenie ich wiedzy oraz pamięci a także zgodności ich dwojga. 

4. Tańce pokoleniowe

Jest to dobra zabawa dla gości starszego pokolenia oraz włączenia ich do wspólnego świętowania szczęścia Pary Młodej. Przewodniczący zabawy wybiera kilka chętnych par z młodszego i starszego pokolenia.

Młodsze duety mają za zadanie zatańczyć do piosenki starszego pokolenia, a starsze duety muszą popisać się swoimi umiejętnościami, wykonując taniec do muzyki nowoczesnej. Gdy muzyka dobiegnie końca, Para Młoda wybiera parę, która wygrała tę konkurencję. 

5. Taniec na gazecie 

Na początku wybiera się gości, którzy łączą się w pary. Każdy deut otrzymuje gazetę na której tańczy gdy gra muzyka. Gdy muzyka cichnie, gazetę składa się na połowę, by utrudnić zadanie każdej parze. Robi się tak po każdej rundzie, dopóki na parkiecie nie zostanie ostatni deut tańczący na najmniejszym kawałku gazety. 

6. Poemat

W tej konkurencji potrzebna są kartki papieru oraz długopisy, które wcześniej się przygotowuje. Akcesoria te rozdaje się gościom, którzy mają za zadanie wymyślić wierszyk, wyliczankę, piosenkę zawierające kluczowe słowo “podwiązka”.

Para Młoda następnie zbiera kartki by je przeczytać i zadecydować, kto wygrywa tą zabawę. Najbardziej zabawy i pomysłowy poemat, który spodoba się gościom wygrywa, a zwycięzca wygrywa naturalnie podwiązkę Panny Młodej. 

7. Sztafeta 

Z rodzin Państwa Młodych wybiera się po pięć osób, które tworzą dwie drużyny. Każdego członka zabawy sadza się na krzesło, które ustawia się w dwa równoległe rzędy.

Wszyscy mają do wykonania po jednym zadaniu, gdy ktoś skończy swoją konkurencje, daje znać zawodnikowi bezpośrednio za sobą, że teraz kolej na niego, Zabawa trwa dopóki jedna z drużyn nie wykona wszystkich zadań jak najszybciej. 

8. Anonimowy list gończy

Zabawy oczepinowe na weselu

Często goście na weselach boją się ze sobą integrować, dlatego też warto pomóc im zrobić pierwszy krok. Na początku zabawy rozdaje się listy gończe do wypełnienia i wpisuje się informacje pomijając imię i nazwisko.

Następnie Para Młoda zbiera wszystkie listy, miesza je i po jakimś czasie rozdaje losowe kartki zebranym gościom, którzy muszą wcielić się w rolę detektywa i znaleźć osobę z otrzymanego listu gończego na podstawie informacji w nim zawartych. Jednak by odnaleźć swoją ofiarę należy przeprowadzić kilka mini wywiadów w innymi gośćmi – jest to idealna okazja do poznania nowych osób i otworzenia się na innych. 

9. Fanty

Na środku parkietu ustawia się krzesła, tak by utworzyły koło, oczywiście musi być ich o jedno więcej niż uczestników zabawy. Następnie osoby biorące udział w zabawie zaczynają tańczyć do muzyki, a gdy ona ucichnie, przewodniczący zabawy mówi co muszą zrobić.

Osoby, które najszybciej wykonają zadanie, siadają na krzesłach, a osoba, dla której zabranie miejsca, odpada z gry. Konkurencja trwa dopóki na parkiecie zostanie zwycięstwa. 

10. Daj mi usta

Do tej zabawie potrzebne jest pięć białych koszulek oraz pięć czerwonych pomadek do ust. Spośród gości wybiera się pięciu ochotników, którzy ubierają na siebie białe koszulki. Ich zadaniem jest zebranie jak najwięcej śladów kobiecych ust na swojej koszulce, sęk w tym, że to panowie malują usta kobietom. Wygrywa pan, który w określonym czasie zbierze jak najwięcej odcisków ust na swojej koszulce. 

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 1 reviews
by Mirabella on Porady J8.pl

Ostatnio byłam na weselu i była zabawa przekazywanie wałka. Wałek jest przekazywany w niecodzienny sposób.