Bo do tanga trzeba… się nauczyć!

Taniec od zawsze jest nieodłączną elementem życia towarzysko-kulturalnego. Nasi przodkowie tańcem składali hołd siłom natury, dziękowali za wsparcie i prosili o sprzyjające warunki atmosferyczne. Z czasem prymitywne pląsy zamieniły się w sztukę, która wkroczyła na salony.

Znajomość odpowiedniej kombinacji kroków świadczyła o poziomie klasowym. Młodzież przygotowywano od najmłodszych lat do debiutu, który w głównej mierzy polegał na prezentacji swoich zdolności tanecznych. Obecnie każdy kraj, a co za tym idzie kultura, ma swoje tańce regionalne. Ponadto powstały standardowe nurty, których podstawowa znajomość pozwala odnaleźć się na imprezie w każdym zakątku świata.

Odchodząc jednak od wzniosłej historii, taniec to po prostu wspaniała forma ruchu pozwalają na relaks i poprawę kondycji fizycznej. Są również ważne momenty w naszym życiu kiedy jesteśmy niejako zmuszeni zaprezentować konkretną formę ruchu. Pierwszy taki wymuszony występ to zazwyczaj studniówka i wyuczony na zajęciach z wychowania fizycznego, taniec polonez.

Kolejny moment to oczywiście wesele i obowiązkowy pierwszy taniec. Tutaj już nie da się ukryć w tłumie bo wszystkie oczy skierowane są na parę młodą. Szczęściarze wyczucie rytmu wyssali z mlekiem matki i z łatwością przyswajają nowe kroki. Jednak większość potrzebuje się po prostu nauczyć. Gdzie można zdobyć lub podszkolić umiejętności taneczne? Co zrobić jeśli zbliża się wesele twoje lub znajomych, a tobie na myśl o tańcu cieknie zimny pot po plecach.

Poniżej kilka przykładów dla tych, którzy chcą się poczuć na parkiecie jak ryba w wodzie.

Zapisz się do szkoły tańca

To najbardziej oczywiste rozwiązanie. Praktycznie w każdej większej miejscowości znajdziemy szkołę tańca z różnymi poziomami zaawansowania. Szkoły oferują zarówno pakiety dla par jak i typowe tańce indywidualne.

Lekcje indywidualne tańca

Ogromnym plusem zapisania się na kurs w szkole jest presja grupy i konieczność regularnego uczęszczania na zajęcia. Jeśli zdarzy nam się opuścić lekcję, na kolejnej będziemy odstawać od grypy stąd też większa mobilizacja do regularności. Jednak dla tych którzy potrzebują przygotować się w krótkim czasie pod konkretne wydarzenie szkoła tańca może nie dawać wystarczająco szybkich rezultatów.

  Modne kolory w 2021 roku

Zajęcia dla większej ilości osób charakteryzują się raczej dopasowywaniem do tempa wolniejszych. Także jeśli zależy ci na czasie zainteresuj się kolejnym punktem!

Indywidualne lekcje tańca

Indywidualny tok nauczania to forma najczęściej wybierana przez przyszłe młode pary aby przygotować się do pierwszego tańca w najkrótszym możliwym czasie.

Oczywistą zaletą tej formy jest elastyczność czasu i miejsca zajęć. Trener może dostosować się do nawet najbardziej napiętego grafika zainteresowanych nauką. Dodatkowo lekcje indywidualne tańca dają możliwość skupienia się na tym co sprawia największą trudność i kilkukrotnego powtórzenia problematycznych zagadnień.

Minus to kwestie finansowe, zajęcia z trenerem to najbardziej kosztowna forma nauki.

Nauka tańca przez internet

Internet jak zawsze  daje najwięcej możliwości. Na YouTube jest mnóstwo kanałów z lekcjami tańca. Znajdziemy zarówno te darmowe lekcje tańca jak i istnieje możliwość wykupienia dostępu. Wystarczy wybrać trenera i rodzaj tańca który nas interesuje.

Taka forma jest zdecydowanie najbardziej elastyczna. Trenować możemy wszędzie i o każdej porze. Minusem jest oczywiście brak kontaktu bezpośredniego z trenerem, ale możemy za to w nieskończoność odtwarzać fragmenty, które chcemy przećwiczyć ponownie. Jest to bardzo ekonomiczna i elastyczna forma, która wymaga jednak sporo samodyscypliny.

Samodoskonalenie

Ten punkt to bardziej takie mrugnięcie okiem aby przypomnieć, że taniec jest w każdym z nas. Próg wejścia jest tak niski, że wystarczy odtworzyć ulubiony kawałek i…. dać się ponieść rytmowi. Jeśli nie wiesz jaka forma tańca i jakie rytmy są najbliższe twojemu sercu musisz to po prostu sprawdzić! Nieważne czy samemu w domu czy też w klubie. Spróbuj zamknąć oczy i ruszać się tak jak ci podpowiada serce.

Chodzenie na imprezy

Nauka tańca na dyskotece

To taka nieco bardziej zaawansowana forma powyższego punktu, ale wciąż dostępna dla każdego od ręki. Zazwyczaj strach przed wejściem na parkiet wynika z braku praktyki. Dzięki regularnemu chodzeniu na imprezy taneczne możemy potrenować w neutralnych okolicznościach, w miejscu gdzie nikt nas nie ocenia.

  Pomysły na biznes 2020

Chodzenie na prywatki, dyskoteki czy też wesela pozwala poćwiczyć taniec zarówno w parze jak i indywidualnie, w takim zakresie na jaki jesteśmy gotowi w danym momencie. Z czasem okaże się, że wytworzymy swój indywidualny nurt, w którym czujemy się najlepiej.

Taneczne zajęcia sportowe

Jeśli absolutnie nie wyobrażasz sobie wybrać żadnej powyższej formy doskonalenia swoich zdolności tanecznych a zależy ci na próbie rozruszania ciała to dobrym rozwiązaniem mogą być zajęcia typu zumba czy salsa. Większość klubów fitness oferuje takie sportowe zajęcia taneczne.

Jest to po prostu forma aerobiku także nikt nie będzie zwracał uwagi na precyzyjność wykonywanych ruchów. Tutaj liczy się przede wszystkim ilość spalonych kalorii. Zajęcia zazwyczaj skonstruowane są tak aby osoba, która przychodzi po raz pierwszy mogła bez problemu zatańczyć (a raczej przećwiczyć) cały układ.

Podsumowując, niezależnie jaką formę nauki wybierzesz pamiętaj, że przezorny zawsze ubezpieczony. Jeśli wcześniej poświecisz czas na przygotowanie do ewentualnych imprez tanecznych, z czasem będziesz czerpał z tego większą przyjemność a i okoliczności do praktykowania pojawi się więcej.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 1 reviews
by ninaa on Porady J8.pl

Ja swoje początki z tańcem zaczynałam z youtubem