Blizny to naturalny i widoczny efekt gojenia się głębszych ran na skórze. Zwykłe kosmetyki nie zawsze przynoszą zamierzone rezultaty działania, a zabiegi plastyczne zazwyczaj się najbardziej bolesne jak również inwazyjne oraz mogą przyczynić się do wystąpienia powikłań. Laserowe usuwanie blizn (np. tutaj: https://leaclinic.pl/usuwanie-blizn-krakow) jest jednym z nowoczesnych oraz nieinwazyjnych rozwiązań, aby zredukować występowanie zmian skórnych. 

Jakie są najczęstsze przyczyny powstawania blizn?

Najpopularniejszymi przyczynami powstania blizn są m.in.: młody wiek, ciemniejsza karnacja, źle wykonany szew w trakcie danej operacji w przeszłości. Innymi czynnikami są powstałe infekcje rany, a nawet genetyczne uwarunkowania.

Ponadto wszelkie urazy sprawiają, że pojawią się blizny. Na samym początku blizna jest jedynie zaczerwieniona, ale potem, z upływem czasu zaczyna ona powoli blednąć, a w efekcie zmienia swoją barwę na różową, żółtą, a na końcu perłową.

Niestety nie jest realne, aby powrócić do swojej typowej i pierwotnej barwy skóry, dlatego że w tkance włóknistej nie ma już naturalnego pigmentu skóry, włosowych mieszków, ponieważ na powstałej bliźnie nie wyrosną już włoski.

Laserowe usuwanie blizn – na czym polega?

Laserowe usuwanie blizn polega na wykorzystaniu frakcyjnego lasera pozwalającego na zminimalizowanie widocznych blizn jednocześnie minimalizując zarówno ból jak i powikłania po zabiegu. Pomaga ona pozbyć się śladów na skórze niezależnie od ich wielkości oraz wieku pacjenta. Można wskazać na kilka przyczyn pojawienia się blizn, ale najpopularniejszą jest trądzik.

Wiele osób, zwłaszcza nastolatków zmaga się z tym problemem. Po wykonaniu zabiegu, w którym zastosowano frakcyjny laser, typową oznaką może być zaczerwieniona skóra, a u innych pacjentów może wystąpić także wysypka czy też obrzęk.

  Domowe sposoby na odciski

Laserowe usuwanie blizn Kraków – gdzie można je wykonać?

Jedną z oferowanych usług wielu klinik medycyny estetycznej w Krakowie jest laserowe usuwanie blizn. Specjaliści wciąż udoskonalają tę technikę.

W czasie trwania zabiegu, lekarze wykorzystują laser, który emituje światło. Penetruje ono nie tylko głęboko, ale także niezwykle precyzyjnie komórki podskórnej tkanki oraz właściwej skóry. Wykorzystując tę bezpieczną metodę, można usunąć nawet pooperacyjne blizny. Na wysoki efekt wykonanej pracy wpływa przede wszystkim zasada frakcyjnej fototermolizy.

Specjaliści w klinice medycyny estetycznej sprawią, że pacjent od razu poczuje się lepiej. Bowiem będzie on miał wreszcie gładką skórę, a jego napięcie i koloryt skóry znacznie się polepszą. Ponadto, zastosowanie lasera przyczynia się również do stymulacji produkcji nowych kolagenowych oraz elastycznych włókien przez co poprawi się napięcie skóry.

Po wykonaniu zabiegu można zobaczyć zadowalający efekt. Każdy problem jest inny, zatem specjaliści do każdego podchodzą indywidualnie dopasowując w trakcie przeprowadzanej konsultacji leczenie adekwatne do oczekiwań i problemów pacjenta.

Laserowe usuwanie blizn – przeciwwskazania

Usuwanie blizn laserem nie jest niestety przeznaczone dla każdego, kto zmaga się z tym poważnym problemem. Przede wszystkim nie mogą mu się poddać osoby, który przyjmują antybiotyki, leki przeciwzakrzepowe czy też sterydy.

Kolejną grupą są osoby cierpiące na nowotworowe choroby albo inne poważniejsze skórne jak m.in. łuszczyca, atopowe zapalenie skóry. Ponadto kobiety w ciąży i karmiące piersią muszą zaczekać z wykonaniem tego zabiegu. Innym przeciwwskazaniem są osoby posiadające silną opaleniznę.

Czy laserowe usuwanie blizn jest bezpieczne?

Wykonanie laserowego usuwania blizn jest w pełni nie tylko bezpieczne, ale również skuteczne. Doświadczeni specjaliści najpierw przeprowadzają szczegółowy wywiad z pacjentem podczas wizyty konsultacyjnej. Dla zwiększenia komfortu pacjenta, zanim przystąpi się do przeprowadzenia zabiegu, lekarze mogą zastosować specjalną znieczulającą maść.

  Walka ze stresem, czyli o tym, jak odnaleźć się w dżungli...

Po przeprowadzeniu tego rodzaju zabiegu, można dostrzec, iż skóra zagoi się szybko w porównaniu do wykonania np. peelingu. Ważne jest, aby po laserowym usunięciu blizn, ograniczyć, a najlepiej nie przebywać jeśli to możliwe na słońcu, aby nie narażać się na działanie promieni słonecznych, a w między czasie chronić skórę twarzy stosując w tym celu krem z wysokim filtrem.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 1 reviews
by Mirka on Porady J8.pl

w moim przypadku to już tylko zabiegi laserami dawały efekty i sobie chwalę ten sposób walki z niedoskonałościami