Aranżacja salonu

Komoda w salonie jest jednym z najbardziej reprezentatywnych elementów wyposażenia w całym domu. To właśnie wygląd tego miejsca decyduje o walorach artystycznych danego pomieszczenia.

Podczas urządzania poszczególnych pokoi warto zwrócić uwagę na dekoracje, które mogą znaleźć się na poszczególnych meblach. Co można postawić na komodzie? Oto najlepsze pomysły, które sprawią, że w prosty sposób nadasz nowego charakteru swojemu salonowi!

Postaw na klasykę

Spośród przedmiotów, które mogą służyć jako dekoracja komody, szczególnie warto zwrócić uwagę na te o dużych walorach estetycznych. Gramofon i kolekcja płyt winylowych to nie tylko nawiązanie to stylu vintage, ale też wspaniała dekoracja, która z pewnością zaciekawi każdego gościa.

Dodatkowo blat komody może służyć za pewnego rodzaju „kącik przeszłości”. Stare radio oraz aparat analogowy oprócz swoich funkcji charakteryzują się niezwykłą estetyką. Komoda w stylu retro będzie zatem doskonałym nawiązaniem do lat ubiegłych, zwłaszcza w przypadku aranżacji wnętrza w rustykalnym stylu, cieszącym się dużą popularnością w ostatnich latach.

Rozwiązanie tego typu sprawdzi się również w przypadku bardziej modernistycznego wystroju, ponieważ będzie dzięki temu nadawało charakter delikatnego przełamania wyglądu wnętrza. Ogromną zaletą takiego przyozdobienia komody w salonie jest niewielka cena starych sprzętów, które z łatwością można zakupić na giełdach antyków lub korzystając z serwisów aukcyjnych.

Zieleń zawsze w modzie

Niezależnie od stylu urządzenia danego wnętrza, przyozdobienie danego rodzaju mebli niewielkimi roślinami doniczkowymi niemal zawsze stanowi wartość dodaną do wystroju całego pomieszczenia.

Komoda salon

Aloes, kaktus, dracena lub monstera w barwnych osłonkach doniczkowych będą stanowiły powiew świeżości w niemal każdym pomieszczeniu. Z tego powodu warto zdecydować się na postawienie na komodzie w salonie ulubionego zestawu roślin. Wkomponowanie ich w kolor ścian lub mebli nie stanowi większych problemów, dlatego na rozwiązanie tego typu decyduje się znaczna ilość osób, które cenią sobie zieleń w domu.

  Tania dekoracja salonu

Rośliny doniczkowe są również doskonałym sposobem na zagospodarowanie dużej ilości przestrzeni, zwłaszcza w domach i mieszkaniach charakteryzujących się wysokim położeniem sufitu.

Uchwyć najważniejsze chwile

Komoda w salonie jest idealnym miejscem do zaprezentowania najbardziej wartościowych scen z życia domowników. Z tego powodu zdjęcia umieszczone w estetycznych ramkach będą świetnie komponować się z intymnym i indywidualnym charakterem całego pomieszczenia.

Jest to również miejsce, które z pewnością zwróci uwagę gości odwiedzających dane domostwo. Z tego powodu, zamiast przechowywać setki zdjęć w rzadko otwieranych albumach rodzinnych, warto je oprawić i postawić na komodzie. Pozwoli to każdemu domownikowi podziwiać zdjęcia najszczęśliwszych chwil w życiu, bez konieczności szukania konkretnych zdjęć w grubych albumach.

Zainwestuj w emocje i nadaj swojemu salonowi ciepła domowego ogniska, które wypełni atmosferę panującą w danym pomieszczeniu!

Odkryj w sobie artystyczną duszę

Alternatywnym sposobem ekspresji swoich emocji jest wykorzystanie komody w salonie jako galerii własnej twórczości. Wcześniej wspomniane funkcje reprezentatywne tego miejsca sprawiają, że niełatwo przejść obojętnie obok wystawy samodzielnie wykonanych rzeźb lub rysunków.

Chęć zaaranżowania miejsca tego typu jest również doskonałą okazją do rozwinięcia swoich zdolności plastycznych i zaprezentowania emocji za pośrednictwem sztuki. Prace tego typu będą się w miejscu tym prezentować znakomicie, dzięki czemu nie tylko zyskasz możliwość przedstawienia światu swoich umiejętności, ale też sprawisz, że salon nabierze artystycznego charakteru.

Doskonale bowiem wiadomo, że sztuka jest jednym z najlepszych sposób na prezentację dojrzałości artystycznej osób, które zamieszkują w danym miejscu!

Rozświetl i powiększ całe pomieszczenie!

Większość z salonów w domach i mieszkaniach, zwłaszcza tych zlokalizowanych w dużych miastach, cechuje się niewielkim metrażem i ograniczeniami ilości światła, docierającego do jego wnętrza. Rozwiązaniem tego problemu może być estetyczne udekorowanie komody w salonie przy użyciu zestawu luster i lamp.

Efektowne abażury i ramy luster świetnie podkreślą jakość wykończeń mebli oraz ścian. Szczególnie lustra charakteryzują się optycznym powiększaniem rozmiarów danego pomieszczenia, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie zamierzonego efektu w sposób dyskretny i wpasowujący się w styl całego salonu.

  Jak się pozbyć gołębi z balkonu?

Ilość możliwości przyozdobienia mebli w salonie zależy wyłącznie od indywidualnych oczekiwań domowników. Jeśli zastanawiasz się, jakie przedmioty będą rewelacyjnie prezentowały się na komodzie, warto pomyśleć nad oczekiwanym efektem dekoracji tego typu.

Podjęcie odpowiedniej decyzji jest zdecydowanie najtrudniejsze, ponieważ końcowy etap przyozdabiania mebli będzie wyłącznie przyjemnością, która pozwoli na pełne wykorzystanie pokładów własnej wyobraźni.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 1 reviews
by Carol on Porady J8.pl

Ja na swojej komodzie w salonie trzymam zdjęcia.