Nowoczesny salon powinien łączyć maksymalny komforty, doskonały styl i atmosferę, sprzyjającą poczuciu rodzinnej wspólnoty. To miejsce, w którym kolekcjonujesz niezliczone wspomnienia i cieszysz się spokojnymi chwilami w gronie najbliższych.

Aranżując pokój dzienny warto szczególną uwagę zwrócić na malowanie ścian. Wykorzystane kolory będą miały ogromny wpływ na nastrój, który zapanuje w tym pomieszczeniu. Z pomocą odpowiednich barw bez trudu stworzysz przestrzeń, która spełnia postawione na początku wymagania. Podpowiadamy jak dobrać kolor ścian w nowoczesnym salonie.

Kompozycja wokół wybranego elementu

Szukając najlepszego koloru do swojego salonu, warto pamiętać, że jest to przestrzeń, która służy do wielu aktywności. Doskonałym wyborem będzie więc zestawienie barw, które przyciągają wzrok i dodają energii, ale jednocześnie pozwalają się zrelaksować.

Do projektowania wymarzonego wystroju możesz podejść na kilka sposobów. Jednym z nich jest wybór określonego elementu i zbudowanie aranżacji, która skupia się wokół niego. Czasami może być to obraz, który niezwykle przypadł Ci do gustu, nowa sofa z genialnym wzorem czy meble wykonane z naturalnego materiału.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by podkreślić te elementy neutralną paletą barw, zestawiając np. ciemnobrązową kanapę ze zgaszoną bielą na ścianach lub szarą szafę z powierzchniami w kolorze delikatnej zieleni.

Aranżacja oparta o sprawdzone rozwiązania

Według wielu projektantów wnętrz, w ubiegłym roku najpopularniejszą farbą do salonów była biel. Nic w tym dziwnego – kolor ten jest bardzo wszechstronny, pasuje do szerokiej gamy stylów mebli i estetyki wzornictwa.

Wybierając tak uniwersalne rozwiązanie, nie musisz martwić się o to, że wystrój Twojego salonu szybko wyjdzie z mody. Pamiętaj, że zazwyczaj to chłodniejsze odcienie białego doskonale nadają się do stworzenia nowoczesnego salonu. Warto również odpowiednio przełamać jasną barwę. W tym przypadku świetnie sprawdzą się akcenty w kolorze orzecha laskowego lub miętowej zieleni.

  10 pomysłów na szary kolor do domu

Inspiracja z gotowych projektów

Współcześnie za pomocą kilku kliknięć możesz dotrzeć do tysięcy różnych przykładów aranżacji modnego salonu. W sieci bez trudu znajdziesz podpowiedzi, jak dobrać kolor ścian w dowolnym pomieszczeniu. Dobrym źródłem inspiracji są tematyczne blogi, branżowe portale oraz strony producentów farb. Pokazują oni mnóstwo różnych opcji malowania i schematów kolorów.

Możesz zacząć poszukiwania od wybrania kilku ulubionych odcieni, a następnie przejrzeć kompozycje, które się o nie opierają. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać rozwiązania z kilku różnych inspiracji i stworzyć przestrzeń o indywidualnym charakterze.