Trudna sztuka kompletowania wyprawki dziecięcej

Oczekiwanie na narodziny dziecka to wyjątkowy czas w życiu przyszłych rodziców. Są to chwile magiczne, przepełnione uczuciami miłości do nienarodzonego jeszcze maleństwa.

Podczas okresu ciąży, partnerzy mogą oswoić się z myślą o zostaniu w niedługim czasie rodzicami i odpowiedzialności, jaka na nich będzie spoczywać. Jednak ten czas to nie tylko troska o przyszłość potomka, ale też wspaniałe chwile na przygotowanie  się do jego narodzin i kompletowaniu wyprawki dziecięcej.

Pierwszy pojazd dla maluszka, czyli o wózku słów klika

Każda przyszła mama z niecierpliwością wyczekuje odpowiedniego momentu do zakupu wózka dla jej pociechy. Większość kobiet i ich partnerów decydując się na wybór wózka spacerowego, kierują się zazwyczaj jego modnym i interesującym wyglądem, nie bacząc na komfort jazdy przyszłego jego użytkownika.

Tymczasem pierwszy pojazd spacerowy dla maluszka,powinien zostać szczególnie skrupulatnie wybierany bowiem noworodek i niemowlę, z racji swojej delikatności i kruchości, wymaga odpowiedniego,dającego poczucie bezpieczeństwa i wygody wózka spacerowego.

Modny design jest na pewno czynnikiem ważnym podczas zakupu wózka, ale nie determinującym jego zakup. Idealnie by było, gdyby gondola wózka był duża i przestronna, umożliwiając rosnącemu bobasowi swobodny sen i odpoczynek. Głęboka budka zapewni dziecku ciepło, przytulność oraz osłonę przed deszczem, wiatrem i chłodem.

Fotelik samochodowy – wyprawka dla dziecka

Fotelik samochodowy dla dziecka

Aby maluszek mógł bezpiecznie podróżować z rodzicami, potrzebuje wysokiej jakości, z obowiązkowym atestem fotelika samochodowego. Doskonale sprawdzają się tu foteliki nosidełka, które bardzo często wchodzą w skład 3 funkcyjnego wózka spacerowego.Taki fotelik jest odpowiedni dla noworodka i zapewnia mu należyty komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem. Często foteliki samochodowe w formie nosidełka posiadają jeszcze budkę,która osłania maluszka przed słońcem czy wiatrem w drodze do auta.

  Urlop ojcowski - wszystko na temat urlopu ojcowskiego

Łóżeczka niemowlęce… drewniane czy materiałowe 

Podczas wyboru łóżeczka dla pociechy, rodzice stają niejednokrotnie przed trudnym dylematem bowiem producenci oferują piękne łóżeczka drewniane, jak i cieszące oko turystyczne modele, które także sprawdzają się w roli łóżeczek domowych.

Tradycyjne łóżeczka drewniane są meblami uniwersalnymi i znakomicie prezentują się w każdych wnętrzach. Bardzo często pojawiają się modele z dodatkową szufladą umożliwiającą przechowywanie rzeczy maluszka, a także baldachimem osłaniającym go przed światłem dziennym czy nocnym. Zaletą takich łóżeczek jest to, że mogą rosnąć wraz z dzieckiem. Kiedy maluch przestanie już być słodkim bobasem, takie łóżeczko ulega modyfikacji, stając się praktycznym tapczanikiem.

Łóżeczko niemowlęce

Łóżeczko materiałowe turystyczne, swoim wyglądem zachęca do zakupu bowiem jest bardzo przytulne, posiada uroczą budkę, przewijaki i piękne kolory. Przytulny i miękki materiał, z jakiego jest wykonane nie narazi maluszka na jakiekolwiek otarcia, uderzenia czy stłuczenia. Przebywanie w nim jest bezpieczne i bardzo komfortowe. Niewątpliwą zaletą takiego łóżeczka jest szybkie złożenie go i możliwość zabrania ze sobą na wyjazd z bobasem.

To, jaki rodzaj łóżeczka wybiorą przyszli rodzice dziecka, zależy tylko i wyłącznie od ich potrzeb, oczekiwań i gustu. Obydwa te modele sprawdzają się rewelacyjnie i równie dobrze posłużą maluchowi.

Słodkie i urocze ubranka niemowlęce

Przygotowując wyprawkę dla dzidziusia, nie można zapomnieć o zakupie maleńkich ubranek dla potomka. Wybór odzieży niemowlęcej jest ogromny i pozwala każdej mamie dobrać takie elementy ubioru dla swojej pociechy, które będą zgodne z jej gustem i oczekiwaniami.

Ważne, by podczas tego rodzaj u zakupów, nie stracić głowy i nie kupować zbyt wielu ubranek jednego rozmiaru, zwłaszcza tego najmniejszego bowiem noworodek i niemowlak szybko rośnie, często nawet nie mając okazji do założenia nowego, ślicznego maleńkiego dresiku.

Na początek wystarczy zakupić kilka kaftaników, śpioszki, pajacyki i body niemowlęce oraz zestaw spacerowy, czyli okrycie wierzchnie dla maluszka w zależności od pory roku.

  Wyrejestrowanie auta krok po kroku

Wybierając ubranka dla maluszka, trzeba zwrócić uwagę na jakość materiałów i sposób ich szycia. Zbyt szorstkie, koronkowe ubranka na pewno będą prezentować się doskonale, ale delikatna i skłonna do podrażnień skóra maleństwa nie poczuje się zbyt komfortowo w tego rodzaju okryciach. Dlatego dla noworodka i niemowlaka najlepsze będą bawełniane, przyjazne dla skóry ubranka, bez zbędnych ozdób i utrudniających założenie krojów.

Kocyki, rożki,wanienki… akcesoria niezbędne dla noworodka

Kompletując wyprawkę dla bobasa, należy pamiętać także o kilku kocykach, w zależności od pory roku (najlepiej posiadać jeden cienki, drugi gruby i ciepły na dni jesienno-zimowe) oraz idealny do wózka i łóżeczka rożek niemowlęcy, który zapewni dziecku bezpieczeństwo, wygodę i ciepło.

Nieduża wanienka oraz gąbkowy wkład zapobiegający wyślizgnięciu się maluszka podczas kąpieli, także powinny znaleźć się w wyprawce niemowlęcej.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 1 reviews
by Malwina on Porady J8.pl

Moja teściowa normalnie oszalała co dwa tygodnie kupuje jakieś ubranka dla mojego dziecka. Muszę przyznać że gust ma dobry 🙂