Jeśli nie lubisz przesadnej ilości kosmetyków, a wolisz minimalizm w kosmetyczce, to wybieraj takie o aktywnym działaniu lub wielofunkcyjnym. Wtedy w krótszym czasie, zrobisz więcej. Twoja pielęgnacja może być łatwiejsza każdego dnia, przy użyciu mniejszej ilości kosmetyków.

Płyn micelarny zastąpi trzy inne kosmetyki

Czy znasz płyn micelarny? To bardzo popularny kosmetyk o wielokierunkowym działaniu, który jest skuteczny, a delikatny. Posiada cząsteczki zwane micelami, które doskonale rozpuszczają zabrudzenia wymagające użycia tłuszczy, jak i te wodne. Płyn micelarny ma także właściwości tonizujące. Radzi sobie bardzo dobrze zarówno z demakijażu oczu, jak i czyszczeniem całej twarzy.

Na rynku można spotkać duży wybór płynów micelarnych, w tym rewitalizujące i rozświetlające z witaminą C i nawilżające z kwasem hialuronowym. Jeśli chcesz myć twarz bez wody, to płyn micelarny nadaje się do tego idealnie. Przy użyciu wody także dobrze się sprawdza.

Krem nawilżający na dzień z ochroną anti-age, fluidem i filtrami do twarzy

W pielęgnacji dziennej liczy się kolejność stosowania kosmetyków, ale również to, aby żadnego z nich nie pominąć. Jeśli malujesz się, potrzebujesz ochrony przed słońcem i pielęgnujesz twarz substancjami nawilżającymi, to z pewnością nie chcesz używać aż kilku kosmetyków.

Na szczęście jest na to sposób, bo możesz wybrać kosmetyki wielofunkcyjne. Dobrym przykładem na taki preparat, jest serum ze składnikami nawilżającymi i z jutrem ochronnym SPF 50. dzięki temu w jednym kosmetyku masz wszystkie potrzebne substancje, które są niezbędne w porannej rutynie pielęgnacyjnej.

Nie musisz już osobno używać fluidu, bo masz go już w serum. Tak samo filtr ochronny jest składnikiem serum i dzięki temu nie zastanawiasz się czy używać go osobno i w jakiej kolejności. Zapewne Twoja codzienna pielęgnacja jest oparta w dużej mierze na składnikach nawilżających lub przeciwstarzeniowych, a forma serum posiada je w większej ilości niż krem. Zatem możesz spodziewać się większej skuteczności takiego kosmetyku.

  Pchły w domu, jak się ich pozbyć?

Serum do twarzy, czyli wydajność i skuteczność w jednym

Gdy krem jest dla Ciebie za mało wydajnym kosmetykiem, to możesz spróbować serum. Czym różni się serum od kremu? Serum jest kosmetykiem o płynnej lub oleistej konsystencji, która bardzo dobrze się wchłania i zawiera wysokie stężenia składników aktywnych. Wystarczy kilka kropel serum, aby twarz nabrała blasku, nawilżenia i gładkości. Możesz wybrać inne serum na dzień, lżejsze i z filtrami SPF, a na noc zastosować wyższe stężenia składników aktywnych i przeciwzmarszczkowych.

Pamiętaj o ważnej zasadzie, która mówi o tym, że serum powinno się stosować przed kremem i tylko na dobrze oczyszczoną skórę. Wtedy jego działanie jest najbardziej efektywne i pozwala na wchłanianie mocnych składników głęboko w skórę. A na co stosować serum z witaminą c?To popularny kosmetyk o antyoksydacyjnym działaniu, który działa rozświetlająco na skórę. Jeśli twoja cera jest pozbawiona blasku, będzie to idealny kosmetyk dla Ciebie.