Środki czystości to produkty, które goszczą w każdym domu, a w sklepach – sięgamy po nie automatycznie, bez większego zastanowienia. Spora ich część zawiera szkodliwe dla zdrowia i organizmu człowieka chemikalia.

Konsumenci coraz częściej wybierają naturalne alternatywy, które w utrzymaniu czystości sprawdzają się równie dobrze. Na rodzimym rynku dostępnych jest wiele marek naturalnych, organicznych, wegańskich, które oferują swoim klientom bardzo dobre jakościowo, a przede wszystkim bezpieczne dla zdrowia produkty, które zadbają o czystość w naszych domach.

Spis treści artykułu

Zielko

Doskonale znamy firmę Sylveco, która specjalizuje się w tworzeniu kosmetyków naturalnych. Właśnie Sylveco posiada pod swoimi skrzydłami kilka marek, które łączy jedna, wspólna cecha – tworzenie produktów naturalnych. Jedną z linii marki jest seria ZIELKO. Zawiera ona środki czystości, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagającej pani domu. Produkty tej marki znajdą swoje zastosowanie w każdym gospodarstwie domowym, gdzie cenione jest nie tylko zdrowie, ale również i środowisko.

Co wyróżnia ją na tle konkurencji? Minimalizm, nie tylko w składach produktów, ale również i w szacie graficznej. Zielko oferuje swoim klientom najbardziej uniwersalne i potrzebne detergenty do czyszczenia kuchni, do mycia łazienki, płyn do czyszczenia szyb i luster, a nawet pastę, stworzoną na bazie sody oczyszczonej (podobną pastę wykonać można samemu w domu, dodając do sody oczyszczonej szare mydło oraz olejek eteryczny).

YOPE

Ciekawe rozwiązania posiada w swojej ofercie polska marka YOPE. Tworzy produkty codziennego użytku – mydła w płynie, żele, środki czystości, które są przyjazne dla środowiska i ludzi. Ich cechą charakterystyczną jest wysoka jakość i idealnie dopracowane receptury.

Dodatkowo, wszystkie produkty rozpieszczają swoich odbiorców właściwościami pielęgnacyjnymi i niebanalnymi kompozycjami zapachowymi. Trzeba przyznać, że ponad 90% naturalnych składników w poszczególnych produktach robi wrażenie. Dzięki temu – środki czystości YOPE są niezwykle bezpiecznym rozwiązaniem, preferowanym przez osoby z tendencją do występowania alergii.

  Smartfon – co wybrać, gdzie szukać wskazówek?

Marka zadbała o to, aby wszystkie butelki nadawały się do recyklingu. Warto również wspomnieć o fenomenalnym designie marki, jej sposobie komunikacji z klientem. Zarówno kosmetyki, jak i środki czystości to produkty, do których chce się po prostu wracać. Mydła kuchenne, płyny antybakteryjne, płyny do mycia naczyń – to i wiele, wiele więcej oferuje swoim klientom marka YOPE.

ZAA-ZOO-LAA

Najmłodszą, ale niezwykle dobrze rokującą i zachęcającą marką jest ZAA-ZOO-LAA. Powstała z wyjątkowych przekonań i pasji twórców, a ich zaangażowanie widać w każdym najmniejszym elemencie. Swoją uwagę skupiają na ekologicznych i wegańskich rozwiązaniach, które zagwarantują utrzymanie czystości.

Co ciekawe, marka udowadnia, że można wprowadzać na rynek nie tylko produkty wysokiej jakości, ale również – przystępne cenowo. Dodatkowo, mogą być używane przez astmatyków, alergików oraz osoby, które zmagają się z chorobami skórnymi.

Niewątpliwym znakiem rozpoznawczym ZAA-ZOO-LAA są nazwy produktów, ich design i spójna filozofia marki, obok której nie sposób przejść obojętnie. Podobnie, jak poprzednicy – marka posiada w swoim asortymencie płyn do szyb i luster o wdzięcznej nazwie Mysiu Pysiu lub płyn uniwersalny – Tra Lala. Trzeba przyznać, że same nazwy produktów wywołują uśmiech.

Ekologiczne środki czystości są coraz bardziej pożądane w gospodarstwach domowych. Oczywiście, do oczyszczania różnych powierzchni, można wykorzystać ocet lub sodę, jednak to właśnie po gotowe rozwiązania sięgamy najchętniej. Polskie marki tworzą idealne alternatywy, które nie zawierają szkodliwych chemikaliów – są produktami naturalnymi, ekologicznymi, a co ważniejsze – są przystępne cenowo i łatwo dostępne dla każdego konsumenta.