Układanie płytek na podłodze i ścianach to proces, który ukrywa wiele niuansów. Wygląd pomieszczenia i jakość pracy zależeć będą od poprawności wybranej metody wykończenia.

Trzeba znać podstawowe zasady, których należy przestrzegać, aby stworzyć wnętrze swoich marzeń. Niewiele osób posiada  odpowiednią wiedzę, aby samodzielnie ułożyć glazurę, terakotę czy gres, dlatego najczęściej korzystają z pomocy fachowców. Przy układaniu płytek cena usługi jest uzależniona od powierzchni, na jakiej będą one układne oraz zakresu dodatkowych prac.

Układnie płytek na ścianach i podłogach nadal popularne   

Płytki na ściany i podłogi nie bez powodu stanowią najpopularniejszy materiał do wykończenia łazienki, kuchni, przedpokoju czy garażu. Jest to materiał wszechstronny, trwały, można go zakupić po rozsądnych kosztach. W przypadku produktów, które są stale w kontakcie z wodą, jest to doskonały wybór. Z tego samego powodu jest również dobrym wyborem do dekoracji i wykorzystania płytek w instytucjach komercyjnych.

W rzeczywistości trudno jest znaleźć chociażby jeden dom lub mieszkanie, w którym nie znajdowałoby się jakieś kafelki. Poszukując firmy, która wykonuje taką usługę jak układnie płytek cena może być zróżnicowana, wpływa na nią wielkość płytek oraz sposób ich układania. Podczas podpisywania umowy trzeba ustalić, czy do usługi będzie zaliczał się demontaż i wywożenie gruzu budowlanego.

Układanie płytek ceny w różnych regionach kraju

Dla przykładu:  

  • Układanie płytek cena w województwie dolnośląskim – zł/m2: 54 – 66 – płytki 30×30 cm, 97-100 płytki 10×10 cm, układanie płytek w karo: 108 – 120 złotych.

  • Układnie płytek cena w województwie mazowieckim zł/m2: 61 – 73 – płytki 30×30 cm, 93 – 117 płytki 10×10 cm, układanie płytek w karo: 112 – 132 złote.
  Jakie kolory w sypialni wybierać?

Pomysły układania płytek

Sposób układania płytek wymaga zmysłu aranżacyjnego, mając swój pomysł warto skonsultować go z osobą, która, na co dzień zajmuje się ich układaniem i potrafi ocenić, jaki może być osiągnięty efekt końcowy. Kreatywność jest cechą, którą bardzo często charakteryzują się profesjonaliści w układaniu glazury i gresu. Dużą zaletą układania płytek są elementy dekoracyjne uwzględnione w projekcie. Mozaika i nieoczekiwane rozwiązania z dekoracyjnymi kafelkami są sposobem na zwiększenie ciekawego designu każdego pomieszczenia.

Układanie płytek

Płytki dekoracyjne są z reguły nieco droższe, jednak na ogół ich użycie znacząco zmienia ogólny wygląd powierzchni, czyniąc ją bardziej spójną.Trzeba pamiętać, że im większy rozmiar płytki, tym jest ona droższa, ale jednocześnie jest bardziej elegancka w projektowaniu. Najlepszym wyborem będzie trzymanie się wyboru wielkości płytek przy planowaniu wykończenia. Na przykład łazienka powinna być ozdobiona dużymi kafelkami, a niektóre powierzchnie w kuchni powinny być ozdobione mniejszymi.

Co decyduje o kosztach układania płytek?

Przeprowadzenie remontu w mieszkaniu najczęściej wiąże się z wymianą płytek ściennych i podłogowych. Jest to uniwersalny materiał wykończeniowy, który nadaje się do dekoracji w korytarzu, łazience i toalecie, w kuchni. Dbałość o taką podłogę to przyjemność.

Układanie płytek cena za m2 może się różnić w zależności od różnych czynników:

  • Rozmiar i wzór płytki

  • Potrzeba demontażu

  •  Potrzeba wypoziomowania powierzchni podłogi

  •  Sposób układania.

  Wysokiej, jakości montaż płytek wymaga zgodności z technologicznymi cechami tego procesu. Aby rozpocząć, konieczne jest przeprowadzenie szeregu prac przygotowawczych, w tym:

  • Demontaż starych płytek

  • Wyrównanie powierzchni.

Po pracach przygotowawczych można wykonać układanie płytki na podłodze, a po dniu wykonać spoiny fugowe.

  • Dla przykładu:

Skuwanie płytek cena waha się do 27 – 38 złotych za m/2. Położenie wylewki samopoziomującej cena to: od 22 – 31 złotych za m/2. Gruntowanie podłoża pod płytki: od 4 – 5,50 za m/2.

  Taras w nowoczesnej odsłonie z aluminiową pergolą

Ile czasu trwa układanie płytek?

W każdym przypadku czas układania płytek będzie się różnił. Wpływ na to ma stopień przygotowania powierzchni, wielkość płytki i jej wystrój. Aby można było jak lepiej zaplanować cały proces remontu, warto przeprowadzić konsultacje ze specjalistami. Na przykład przeciętnie układanie płytek na podłodze przy pracach demontażowych i przygotowawczych trwa od 3 do 14 dni.

Ile trwa układanie płytek

Praktyką stosowaną przez firmy zajmujące się układaniem płytek jest sprzątanie po zakończonej pracy, dzięki czemu obszar wokół wykonywanych działań jest czysty. Również możliwy jest bezpłatny pomiar a czasami nawet istnieje możliwość naprawy na kredyt lub w ratach. Osoby, które potrzebują wsparcia podczas zakupu płytek mogą również skorzystać ze wsparcia fachowca, który pomoże wybrać i kupić płytki, podpowie, jakie nabyć materiały do wykończenia, obliczy koszty. Dobry fachowiec zapewnia gwarancję na wszystkie rodzaje prac i bezpłatny serwis pogwarancyjny.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 5 reviews
by Michu on Porady J8.pl

Bardziej od ceny liczy się jakość ułożenia płytek. Fachowców wielu, jak się samą ceną wybiera ekipę remontową to można się na końcu zdziwić. I z ładnej łazienki zostaje ładny problem 🙂

by Marek on Porady J8.pl

No to mnie skroili niemiłosiernie!!! Więcej za płytkowanie zapłaciłem niestety

by hindus on Porady J8.pl

coraz trudniej o dobrą ekipę to fakt ;/

by Oleg on Porady J8.pl

Warto korzystać ze sprawdzonych fachowców żeby nie naciąć się na koszty

by ceny on Porady J8.pl

ceny sa bardzo rozne, zalezne od miejscowosci w ktorej mamy remont ale tak szacunkowo trafiliscie wydaje mi sie