Dbanie o czystość plis jest wskazane wszystkim osobom, które chcą cieszyć się ich estetycznym wyglądem przez długi czas. Regularne pranie pozwoli pozbyć się kurzu oraz innych zanieczyszczeń. Wyzwaniem może być jednak demontaż.

Zdjęcie plis jest stosunkowo proste, o ile ma się pewną wiedzę na ten temat. Aby nie doszło do ich uszkodzenia, należy postępować bardzo ostrożnie.

Jak zdjąć plisy? – Poradnik krok po kroku

Plisy okienne są dostępne w wielu wariantach i stylach, dzięki czemu można je dopasować do różnych typów okien i potrzeb użytkownika. Do najczęściej spotykanych należą wersje wolnowiszące, w kasecie, z napędem elektrycznym, modele typu dzień-noc, mini oraz materiałowe. Jak wygląda proces demontażu?

  1. W pierwszej kolejności należy otworzyć okno, aby ułatwić sobie dostęp. Można również dodatkowo je zabezpieczyć, aby w trakcie zdejmowania osłony nie było w stanie samoistnie się zamknąć.
  2. Kolejnym krokiem jest zdjęcie osłony jeśli jest zamocowana do okna lub do ramy okiennej. W przypadku, gdy plisy są zamontowane w kasecie, należy ją odsłonić. Zazwyczaj kasetę można łatwo zdjąć, przekręcając specjalne zaczepy lub przesuwając kasetę z góry do dołu.
  3. Następnie należy sprawdzić w jaki sposób jest zamocowana plisa do okna. W kolejnym kroku odklejamy ją. W przypadku plis montowanych na stałe należy uważać, aby nie uszkodzić ramy okiennej podczas odklejania. Jeśli mamy plisy z klamrami lub magnesami, trzeba delikatnie je odkleić od okna.

Kolejne kroki związane z demontażem

Gdy plisy zostaną odklejone, należy wyjąć je z prowadnic, przesuwając ją na boki. Jeśli chcemy całkowicie usunąć osłonę wraz z prowadnicami, należy przede wszystkim uważać na okno i ramę, aby nie naruszyć ich struktury.

Ważne jest, aby podczas całego demontażu postępować ostrożnie. W ten sposób zminimalizujemy ryzyko uszkodzenia osłon, okien i ramy. Osoby, które obawiają się, że demontaż będzie zbyt trudny lub zajmie dużo czasu mogą skorzystać z usług profesjonalistów. Warto zaznaczyć, że najłatwiejsze w montażu, demontażu i czyszczeniu są plisy wolnowiszące.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 0 reviews
  Inspiracje wnętrz, które są wciąż modne