Pomieszczenie niedoceniane – odpicuj swój przedpokój!

Nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, jednak przedpokój jest jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w naszym mieszkaniu. To przecież pierwsze wnętrze, które widzimy każdego dnia wracając z pracy, ostatnie, które zostaje nam w pamięci rano, ważne też dla gości, którzy odwiedzając nas rozpoczynają poznawanie mieszkania właśnie w tym miejscu.

Dobrze jest, gdy napełnia nas pozytywnymi uczuciami – wita i otacza opieką, a kiedy trzeba – pobudza do działania i dodaje sił. Nazywany często holem, od korytarza różni się proporcjami – powinien posiadać kształt kwadratu lub prostokąta, rzadziej nieregularny np. w kształcie litery „L”. Typów, rozmiarów i układów przedpokoju jest bardzo wiele, każdy ma swoje cechy, które nam służą, oraz takie, które łatwo możemy zmienić, choćby tylko poprzez zmianę koloru ścian.

Przedpokój to wizytówka mieszkania

Dobrze urządzony przedpokój może posłużyć nam jako wizytówka całego mieszkania, zapowiedź tego, że dbamy o jego wnętrze w każdym aspekcie i zależy nam na odpowiednim wystroju. Oprócz ogólnych zabiegów dekoracyjnych – rozstawienia szafek, wieszaków czy dywaników, warto tez wziąć pod uwagę wartość, jaką wnosi do pomieszczenia odpowiednio dobrany kolor ścian.

Odpowiedni odcień przynosi nam tak dużo korzyści, że nie warto się dłużej nad tym zastanawiać – pędzle w dłoń! Należy tylko zapamiętać kilka prostych wskazówek, które ułatwią nam właściwy dobór koloru farb a co za tym idzie – pomogą szybciej cieszyć się nowym wyglądem naszego wnętrza. 

Jaki kolor wybrać do przedpokoju?

Kolor ścian, na który powinniśmy się zdecydować, w dużym stopniu zależy od wielkości i wysokości pomieszczenia. Przedpokój jest miejscem, do którego zwykle dociera niewiele promieni słonecznych, niezależnie od pory roku, więc zwłaszcza w przypadku niewielkiego metrażu powinniśmy odpowiednio mądrze i skutecznie dobrać barwę.

Jaki kolor do przedpokoju

Ratunkiem dla wszystkich  zaciemnionych i niewielkich pomieszczeń jasne barwy, które nie tylko niosą ze sobą mnóstwo światła ale tez optycznie powiększają przestrzeń.

  Drewniane zabawki dla dzieci

Dobrym pomysłem jest tu wybranie barw ciepłych: żółtych, pomarańczowych, czy delikatnej wanilii. Wprowadzą one nastrój przytulności i gościnności, czyli tych cech, z których odwiedzające nas osoby będą bardzo zadowolone. Jeżeli jednak dla nas te kolory wydają się zbyt „słodkie”, lub zwyczajnie nie pasują do całego wnętrza, alternatywą są barwy chłodne: biel, szarości, sprawdzi się tez błękit. 

Intensywne kolory w przedpokoju

Jeżeli lubimy intensywne kolory i nie obawiamy się tego okazywać, przedpokój też jest odpowiednim do tego miejscem. Taki wybór najlepiej sprawdza się w pomieszczeniu kwadratowym, ponieważ jest to dobry sposób na wydłużenie go, dodanie mu nieco przestrzeni. Nie obawiajmy się w takim przypadku sięgnąć po zielenie czy fiolety, zamierzony efekt jest gwarantowany. 

Przedpokój

Kiedy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami dużego przedpokoju, też możemy łatwo znaleźć dla niego idealną barwę. Naszym zamiarem tym razem nie będzie chęć powiększenia metrażu, ale nadania mu przytulności, klasy, elegancji, w zależności od naszych upodobań. Możemy tu puścić wodze fantazji i zdecydować się na dwa różne kolory na przeciwległych ścianach, dla przykładu – zieleń i biel.

Takie odświeżające połączenie wniesie mnóstwo powietrza do dalszej części mieszkania. Innym świetnym pomysłem jest wybranie koloru wrzosowego – delikatnego w swojej naturze, pobudzającego twórcze inspiracje, a jednocześnie ukazującego całą wielkość pokoju z rodzajem dumnej satysfakcji. Nigdy nie przestaną być modne odcienie granatu, tak samo jak kobalt czy antracyt. Jeżeli wybierzemy właśnie to rozwiązanie, możemy być spokojni o efekt końcowy – będzie nas zachwycał przez bardzo długi czas.

Jak widać, jest mnóstwo pomysłów dotyczących kolorów naszego przedpokoju. Najwięcej zależy od jego wielkości i kształtu, wysokości i dostępu do światła. Ale najważniejszy w tym wszystkim jest nasz gust i prywatne upodobania, to do nas należy wybór, jak upiększyć to niezwykle niedoceniane pomieszczenie, podkreślając przy tym charakter całego mieszkania. 

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 2 reviews
by Assia on Porady J8.pl

mam mały przedpokój więc cały w bieli i wygląa to mega dorze 🙂

by Mały on Porady J8.pl

Ja mam każde pomieszkanie w mieszkaniu pomalowane w innym kolorze czy to dobrze to nie wiem ale mnie się podoba.