Wybór telewizora obecnie nie jest prostym zadaniem, głównie ze względu na ilość kombinacji, modeli i możliwości, jakie daje nam obecna technologia. Już w kwestii samych tylko ekranów możemy wybierać pomiędzy LCD, LED, OLED czy QLED, a do tego dochodzi jeszcze kwestia dźwięku, wbudowanego SmartTV i możliwości obsługi różnorodnych aplikacji czy połączenia telewizora z telefonem. Jak zatem wybrać dla siebie ten jeden konkretny telewizor, który będzie najbardziej odpowiadał naszym wymaganiom?

Telewizory Samsung

Marka Samsung jest mocnym zawodnikiem nie tylko w segmencie dotyczącym telewizorów. Także tutaj wyróżnia się ona jednak na tle innych, dzięki bardzo dobrze zaimplementowanej technologi QLED.

Do jednej z największych zalet modeli tego producenta zaliczyć możemy bezpośrednie strefowe podświetlenie obrazu, które umożliwia wygaszanie światła w jednej części ekranu i jego wzmocnienie w innej, niezależnie od siebie. Dzięki temu wyświetlany film czy inny program zyskuje na realizmie, a zarówno kolory, jak i czerń kolejnych klatek są intensywne i dają lepsze odczucia z oglądania.

Inną ciekawą i bardzo estetyczną kwestią, w jaką Samsung wyposaża swoje telewizory, jest połączenie za pomocą jednego kabla oraz tryb Ambient. W przypadku tej pierwszej cechy zarówno dźwięk, jak i obraz są przekazywane po jednym kablu, co umożliwia maksymalne ukrycie go, a także oszczędza nam nieestetycznej plątaniny za telewizorem. Tryb Ambient jest z kolei dodatkiem unikalnym dla marki – jego zadaniem jest wyświetlanie atrakcyjnej grafiki, np. dzieła sztuki lub tekstury, która zostaje dopasowana do najbliższego otoczenia. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat sprawdź telewizory Samsung i przekonaj się sam.

Telewizory LG

Dzięki technologii OLED wybierając telewizor od LG możemy być pewni, że czerń wyświetlana na kolejnych klatkach filmu czy innego materiału będzie idealna i bez skazy. Modele tej marki pozwalają również na obsługę wszystkich formatów obrazów z rozpiętością tonalną HDR, do których zaliczamy głównie HDR10, Dolby Vision czy HLG. Sprawdź telewizory LG, aby dowiedzieć się, jak to działa.

  Jak wyjść z długów?

Poza wizualnym pięknem wyświetlanego obrazu producent dba także o odpowiednie nagłośnienie. Telewizory od LG obsługują technologię Dolby Atoms, która pozwala na emisję dźwięku w przestrzeni, dzięki czemu w zaciszu własnego domu poczujemy się tak samo, jak w kinie.

Telewizory Philips

Philips to przede wszystkim SmartTV. Modele od tego producenta wyposażane są w sztuczną inteligencję, a także system operacyjny AndroidTV, dzięki czemu mamy łatwy dostęp do wszystkich ulubionych aplikacji, jak Netflix czy YouTube, a telewizor możemy połączyć z naszym telefonem, jeżeli również jest on obsługiwany przez Androida.

Podobnie jak w przypadku LG, producent również stawia na wysoką jakość ekranów swoich urządzeń, stosując technologię OLED, a także bezbłędnie łączy ją z emisją dźwięku na poziomie jak najbliższym do kina domowego. Aby dowiedzieć się więcej, sprawdź telewizory Philips już teraz.

Która marka jest najlepsza?

De facto nie da się wydać jedynego słusznego wyroku w odpowiedzi na to pytanie. Wybór konkretnego modelu będzie mocno zależał od naszych preferencji, budżetu i oczekiwań co do rozmiaru telewizora. Niewątpliwie jednak warto jest się zapoznać z co najmniej kilkoma wiodącymi markami i ich produktami, zanim podejmiemy ostateczną decyzję – dzięki temu będzie ona bardziej przemyślana, a także celniejsza.