Telewizor- okno na świat

Telewizor to jeden z najbardziej popularnych wynalazków technologicznych, która zapewnia rozrywkę niemalże całemu społeczeństwu. Dzięki precyzyjnie przygotowywanym programom, odtwarzanym seansom czy funkcjom dodatkowym możliwe jest poznanie świata, śledzenie aktualnych wydarzeń na świecie, jak również odprężenie i relaks. Jak dbać o telewizor, aby służył jak najdłużej? Co robić by wyświetlany obraz był przejrzysty? Jak czyścić ekran telewizora? Jakie preparatów używać do pielęgnacji matrycy?

Jak dbać o telewizor?

Nowoczesne telewizory posiadają wiele dodatkowych funkcji. Oprócz głównej i przewodniej, jaką jest oglądanie transmisji i filmów, wykorzystywane są jako inteligentne urządzenia z wbudowanym internetem, prywatna biblioteką filmów, wypożyczalnią czy strefą gier. Aby jednak, móc w pełni korzystać z walorów jakie daje to urządzenie należy o nie odpowiednio zadbać. Pielęgnacja telewizora pozwoli cieszyć się nim na długie lata, jak również poprawi komfort odbioru wizji. 

Jak dbać o telewizor?

Pielęgnacja i odpowiednie postępowanie z tym urządzeniem elektrycznym, to bardzo ważny działania. Można wyróżnić kilka etapów czyszczenia telewizora, jak również czynności, które wzmocnią wrażenia audio – wizualne. Są nimi:

 • odpowiednie ustawienie odbiornika,

 • wycieranie ekranu i obudowy,

 • odpowiednia odległość 

 • odpowiednie oświetlenie pomieszczenia podczas oglądania,

 • itp.

Czyszczenie i wycieranie telewizora. 

Czym czyścić telewizor

Pielęgnacja telewizora zapewni sprawny i przejrzysty jego odbiór. Odpowiednia technika i kroki postępowania są bardzo ważne dla całego urządzenia. Pielęgnacja nowoczesnych urządzeń, jest znacznie trudniejsza niż wycieranie starych szklanych ekranów, a wybrane środki czyszczące muszą odpowiadać specyfikacji odbiornika. 

Wycieranie urządzenia powinno być dokładne, szczegółowe i umiejętne. Proces ten powinien być powtarzany regularnie i z wielką ostrożnością.

  Jak usunąć konto na facebooku?

Czym wycierać ekran telewizora?

Ekran telewizora powinien być „traktowany” w sposób szczególny. Nowe technologie zmuszają użytkowników do działań precyzyjnych i odpowiednio dostosowanych. Różnego rodzaju materiał wykonania monitora, wymaga odpowiedniej i dopasowanej pielęgnacji. 

Podstawowymi akcesoriami czyszczenia są ściereczka oraz preparaty usuwające kurz. 

Ścierka wykorzystywana do czyszczenia ekranów, powinna być wykonana z mikrofibry. Najlepiej by była miękka i nie posiadała żadnych „zadziorów”. Niekiedy producenci telewizorów dołączają do zestawu tego rodzaju czyścidło, które z pewnością dostosowane jest do specyfikacji ekranu. Podczas czyszczenia należy unikać różnego rodzaju gąbek,  chusteczek, ręczników papierowych czy zwykłych bawełnianych szmatek. Używanie ich może zepsuć strukturę matrycy, jak również pozostawiać mazy i  zabrudzenia. 

Drugim, bardzo ważnym czynnikiem jest stosowanie odpowiednich preparatów usuwających kurz. Aby precyzyjnie dobrać środek czyszczący należy poznać jego skład, jak również zapoznać się z poradami producenta. Niektóre substancje mogą zaszkodzić monitorowani, a użytkownicy podczas czyszczenia powinni unikać składników takich jak: amoniak, aceton, kwas etylu, alkohol etylowy, itp. 

Jak czyścić monitor?

Odpowiednia technika czyszczenia telewizora zapewni należytą pielęgnację oraz wyeliminuje ryzyko uszkodzenia. Jak więc czyścić telewizor?

Jak czyścić monitor

Matryca powinna być czyszczona przy wyłączonym telewizorze. Jeśli użytkownik ma taką możliwość, to powinien odłączyć sprzed od sieci. Zapewni to większe bezpieczeństwo podczas pielęgnacji

Kolejno podczas czyszczenia należy być delikatnym, jak również unikać mocnego dociskania ścierki do ekranu. Pierwotnie wyczyścić z kurzu – sucha ścierka, monitor oraz obudowę. Następnie, jeśli przecieranie na sucho nie wystarczy, nanieść odpowiedni preparat na ściereczkę i lekko przetrzeć matrycę.

Czego nie należy robić podczas czyszczenia ekranu telewizora?

Podczas pielęgnacji telewizora należy wystrzegać się kilku rzeczy, którymi są:

 • wycieranie ekranu wodą,
 • czyszczenie twardymi  i niedostosowanymi materiałami,
 • odkurzanie przy włączonym telewizorze,
 • nakładanie środków czyszczących bezpośrednio na ekran,
 • zbyt mocne dociskanie podczas czyszczenia
 • itp. 

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 2 reviews
by Iaaa on Porady J8.pl

co za czasy, że już trzeba porady do czyszczenia telewizora pisać... ale fakt że kilka cennych uwag jest

by Waski on Porady J8.pl

Ja tam nie mam telewizora