Jeżeli jesteś na etapie poszukiwań akcesoriów do ciężarówek, podpowiem na co warto zwrócić uwagę.

Każdy z nas zdaję sobie sprawę z tego jak dużo czasu mogą spędzić zawodowi kierowcy w trasie.

Dlatego doradzę co powinny dostrzegać osoby wyjeżdżające w dalekie, wielodniowe, a nawet wielotygodniowe podróże. Także zwróćmy uwagę na rzeczy istotne, do ułatwienia codziennego funkcjonowania w trasie.

Jedzenie i picie w ciężarówc

Więc, aby te podstawowe potrzeby, każdego człowieka realizować w trasie bez konieczności zatrzymywania się za każdym razem, gdy najdzie nas chęć na gorący napój. Pomyśleć warto o zakupie kubka termicznego. Ten

Kubek jest świetnym rozwiązaniem szczególnie zimą, gdy nabierzemy ochoty na rozgrzewającą i pobudzającą kawę, okaże się z pewnością bardzo pomocny. Posiada właściwości izolacyjne, dzięki którym kierowca może cieszyć się ciepłą kawą lub herbatą przez kilka godzin.

Dodatkowo, do dbania o zdrową dietę i zapewnienia sobie ciepłych posiłków jednocześnie oszczędzając wydawanie pieniędzy każdego dnia na ciepły obiad w restauracji, szczałem w dziesiątkę będzie kuchenka turystyczna!

Dostępne rodzaje kuchenek turystycznych:

  • kuchenka gazowe zasilane z kartuszy, czyli napełnionych fabrycznie gazem pojemników jednorazowego użytku.
  • kuchenki na paliwa płynne takie jak benzyna, nafta, spirytus 
  • kuchenki na paliwa stałe otrzymywane z reakcji formaldehydu i amoniaku 
  • kuchenki wielopaliwowe zasilane zarówno paliwami płynnymi, jak i gazem z kartuszy

Jednakże gazowe kuchenki, cieszą się największym zainteresowaniem, głównie ze względu na lekkość, prostotę obsługi i łatwość w transporcie.

Natomiast zwłaszcza latem, potrzebna będzie lodówka turystyczna. Żywność zachowuje wtedy smak i świeżość nawet w upalne dni.

Inne przydatne gadżety w ciężarówce

Nawigacja do ciężarówki

Również rzeczą, która będzie potrzebna w podróży to nawigacja samochodowa. Która skutecznie doprowadzi na miejsce docelowe w razie trudności z trafieniem do celu. Jednak mimo tego pamiętaj, aby zawsze mieć przy sobie mapę samochodową.

  Blik co to jest?

Inne niezbędne akcesoria w ciężarówce do np.:

  • uchwyt na telefon 
  • ładowarka USB do ciężarówek, też powinna znaleźć swoje miejsce w komplecie akcesoriów Twojej ciężarówki.

Stolik, biurko, taki mały organizator, tak samo będzie pożądaną rzeczą w podróży. Pozwoli to na wygodniejsze wypełnianie dokumentów, a z uwagi opcji posiadania szufladek, przydatne jest również do przechowywania dokumentów. Dokumenty najlepiej gromadzić w pierwszej kolejności lokując w teczkach, potem w szufladach. Wtedy będzie wszystko łatwiej odnaleźć.

Jeżeli chcesz umilić sobie wyprawę, może okazać się, że radio w wyposażeniu zostało zepsute, czy w ogóle go nie ma, pomyśl wtedy o radiu samochodowym mobilnym.

Dodatkowo zainwestować warto także w rejestrator z kamerą cofania, pozwoli on na przykład na znaczne ułatwienie parkowania kierowcy wielkogabarytowego pojazdu.

Natomiast zaproponować można jeszcze zakup alarmu samochodowego, chociażby z racji spędzania często przez kierowców czasu w ciężarówce, kiedy śpią. Alarm zapewnić może większy komfort i poczucie bezpieczeństwa, a także spokojniejszy sen.

Co więcej dobrą decyzją będzie bycie w posiadaniu łańcuchów anty śniegowych. Które przydadzą się, kiedy napotkasz na swojej drodze problemy z wyjazdem przykładowo pod górkę, taka sytuacja może mieć miejsce szczególnie zimą.

Odkurzacz samochodowy

Również wart uwagi okazuje się odkurzacz samochodowy, który z łatwością usunie zanieczyszczenia z tapicerki samochodowej. Odkurzacze samochodowe posiadają również opcję odkurzania na mokro i sucho. 

Najbardziej potrzebne akcesoria w trakcie podróży ciężarówką to…

Wybierając się w trasę pamiętaj proszę o najistotniejszych akcesoriach, które powinny znaleźć się również w Twojej ciężarówce, a więc:

  • kuchenka turystyczna 
  • lodówka turystyczna 
  • nawigacja samochodowa 
  • alarm samochodowy

PODSUMOWUJĄC

Zawodowi kierowcy potrafią dużą część swojego czasu spędzać za kierownicą w dalekiej trasie, dlatego powinni również zadbać o wyposażenie swojego czasowego „drugiego domu”,  w artykule zostały przedstawione cenne rady. Korzystając z nich na pewno, będziesz dobrze zabezpieczony, abyś mógł namiastkę codziennego życia, zabrać ze sobą w trasę!

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 2 reviews
by Ask on Porady J8.pl
wsazystko sie zgadza

bardzo dobrze napisane muszę przyznać

by Kinio on Porady J8.pl
Bardzo przydatne

Bardzo rzeczowe informacje, o niektórych akcesoriach do ciężarówki nawet nie wiedziałem, a się przydadzą 🙂