Siwe włosy dla niektórych mężczyzn są problematyczne. Nie wszyscy potrafią pogodzić się z siwieniem. I choć wielokrotnie mówi się, że lekko siwe włosy są sexy, to jednak panowie chcą zatrzymać młodość na dłużej, zwłaszcza gdy proces siwienia rozpoczyna się stosunkowo szybko, czyli po 30 roku życia. Poznajcie dziś top 5 sposobów na pozbycie się siwizny.

Top 1: farbowanie

Pierwszy sposób na siwienie to po prostu farbowanie. Jeżeli jesteś młody możesz eksperymentować z kolorami. Polecane jest łączenie dwóch kolorów, np. farbowanie góry włosów na blond i pozostawienie dołu w brązowym odcieniu.

W ten sposób można podkreślić, np. cięcie typu french crop. Warto do jednolitego farbowania dodać odrobinę refleksów, dzięki temu efekt będzie wyglądał naturalnie. Nie należy bać się farbowania. W końcu nie jest zarezerwowane tylko dla kobiet.

Top 2: odsiwiacz do męskich włosów

Jeżeli na Twojej głowie pojawiły się pierwsze siwe włosy, ale jeszcze nie jesteś siwy jak gołąbek, to zamiast farby możesz wybrać odsiwiacz do włosów. To produkt przeznaczony dla mężczyzn z blond, brązowymi lub czarnymi włosami. Produkt przywraca włosom naturalny kolor.

Chcąc przeprowadzić odsiwianie włosów męskich, należy połączyć utleniacz i odsiwiacz w odpowiedniej proporcji, by uzyskać odpowiedni efekt. Wymieszaj oba produkty w proporcji jeden do jednego i nałóż na włosy.

W przeciwieństwie do farby odsiwiacz do włosów męskich wystarczy pozostawić na głowie przez 5 minut, a później dokładnie spłukać i ponownie umyć włosy, a potem wysuszyć. Efekt utrzymuje się od 4 do 6 tygodni.

Top 3: zgolenie włosów

Nasz kolejny sposób na pozbycie się siwych włosów, to po prostu ich zgolenie. Fryzura na Kojaka wbrew pozorom jest modna i wygodna, a jeśli brakuje Ci włosów, to zawsze możesz zapuścić gęsty zarost. Zgolenie włosów to bardzo praktyczny zabieg pielęgnacyjny, zwłaszcza w sytuacji gdy jest lato, a do tego upały dają się we znaki. W końcu mając łysą głowę możesz, gdy się spocisz, szybką ją umyć i wysuszyć.

  Jak oczyścić organizm z toksyn?

Nie masz już też żadnych problemów z układaniem fryzury. Zatem wydaje się, że takie rozwiązanie ma same korzyści. Oczywiście włosy należy golić regularnie, więc warto zaopatrzyć się w dobrą maszynkę do golenia i krem do golenia.

Top 4: suplementacja wpływająca na pigment

Czwartym sposobem na pozbycie się siwizny jest odpowiednia suplementacja. Czasami siwienie wynika z nadmiernego stresu i ten proces można spróbować zahamować. Można dostarczyć do cebulek włosowych bezpośrednio melaninę poprzez odpowiednie suplementy.

Takie produkty zawierają również biotynę, która stymuluje mieszki włosowe i zapobiega siwieniu. Ponadto kapsułka zawiera witaminy, np. wyciąg z czarnych jagód czy palmy sabałowej, a także pierwiastki, takie jak choćby jod. Takie suplementy przeciw siwieniu stosuje się doustnie według zaleceń producenta.

Top 5: domowe płukanki do włosów

Można również spróbować domowych płukanek do włosów. Wśród nich jest naprawdę wiele propozycji. Można przygotować płukankę do włosów z kawy. Pozwala na delikatne przyciemnienie, zatem zamaskowanie siwizny, pogłębienie koloru. Kofeina pobudza włosy do wzrostu, a ponadto zapobiega ich wypadaniu. Sprawia, że są błyszczące, miękkie i łatwe do rozczesania. Wystarczy kilka łyżek świeżo zmielonej kawy zalać dwoma szklankami wody i przez chwilę gotować.

Następnie należy płukankę odcedzić i zostawić do wystudzenia. Płukanką należy polewać świeżo umyte włosy. Trzeba pozostawić ją na 20 minut, a następnie spłukać. Oczywiście taka płukanka sprawdzi się do ciemnobrązowych włosów i czarnych, ale nie będzie odpowiednia do włosów blond czy rudych. Można sięgnąć także po płukankę z herbaty, którą przygotowuje się analogicznie do płukanki z kawy, zalewając 6 łyżek herbaty dwoma litrami gorącej wody.

Po odcedzeniu i ostudzeniu można nałożyć ją na włosy, pozostawić na 30 minut, a następnie spłukać. Płukankę można przygotować także z liści orzecha włoskiego, szałwii i rumianku czy też rumianku i cytryny bądź mięty. W ten sposób całkowicie nie przykryjesz siwizny, ale na pewno na jakiś czas ją zniwelujesz.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 0 reviews