Czy można wyobrazić sobie lepszy scenariusz na wiosenno-letnie popołudnie niż spotkanie z przyjaciółmi pod chmurką? Oczywiście, że nie, tym bardziej, że wspólne biesiadowanie możesz urządzić tuż przy swoim salonie. Taras w ogrodzie to idealne miejsce do rodzinnych spotkań. Sprawdź, dlaczego warto pomyśleć jego stworzeniu, wykorzystując aluminiową konstrukcję.

Sposobów na taras jest tak samo dużo, jak roślin, które można posadzić w jego okolicy. Ilu właścicieli domów, tyle różnorodnych pomysłów, a co ważne także tyle inicjatyw do wspólnego spędzania czasu w ogrodzie. Aby taras był miejscem nie tylko praktycznym, ale również ładnie wykończonym i spójnym z pozostałą strefą domu warto pomyśleć o jego szkielecie. Z jakiego materiału zostanie wykonany i czym przykryty dach.

Aluminiowy taras to subtelne połączenie nowoczesności i wytrzymałości, która po prostu się opłaca. Dlaczego to właśnie taka konstrukcja zdobywa aż tak dużą popularność i jak wkomponować ją w nowocześnie zaaranżowany budynek?

Aranżacja tarasu w stylu nowoczesnym, o tym pamiętaj!

Choć mogłoby się wydawać, że wystylizowanie tarasu to nie jest zbyt duże i czasochłonne wyzwanie to jednak w praktyce nie ma niczego bardziej mylnego. Solidna konstrukcja tarasowa to podstawa tego, by w strefie wypoczynku czuć się naprawdę wyjątkowo, a co ważne także i bezpiecznie. Dobry taras to optymalna ilość miejsca i solidne meble, ale także i dekoracje oraz dodatki, które będą tworzyły spójną kompozycję.

Co na taras w nowoczesnym stylu? Z pewnością sprawdzi się tutaj wygodny zestaw mebli wykonanych np. z technorattanu. Jeśli dobierzesz do nich szare lub brązowe dodatki to bez kłopotu utrzymasz nieco industrialny obraz całej kompozycji. Na nowoczesnym tarasie nie powinno również zabraknąć dobrej jakości podłoża, w postaci deski kompozytowej, czy elementów stalowych dachu, który w formie pionowych lameli możesz zasuwać lub odsuwać do woli.

  Styl industrialny w mieszkaniu

Piękne są te tarasy, na których nie brakuje roślinności. Trawy lub kwiaty umieszczone w dekoracyjnych donicach będących imitacją betonu to ciekawa, ale i naturalna kompozycja, która zawsze przywodzi na myśl relaks i odpoczynek.

A z czego wykonać konstrukcję tarasu nowoczesnego?

Taras z konstrukcją aluminiową – na czym to polega?

Aluminium to wyjątkowo solidna propozycja do wykonania pergoli. Konstrukcję tego typu można wykonać na czterech solidnych belkach i postawić w wersji wolnostojącej lub dostawić bezpośrednio do budynku. Ważne, by zestawić kolor aluminium z dodatkami na na naszym domu. Z doświadczenia projektantów wiadomo, że świetnie sprawdzi się tu chociażby subtelna szarość lub antracyt.

Co jeszcze warto wiedzieć o pergoli aluminiowej? Przede wszystkim to niezawodna ochrona przed deszczem, wiatrem oraz śniegiem. System lameli umieszczonych na dachu jest na tyle mobilny, że można nim swobodnie manewrować, dostosowując przykrycie dachu to aktualnych warunków pogodowych.

Co jeszcze warto wiedzieć? Taka konstrukcja jest wyjątkowo wytrzymała. Bez przeprowadzania jakichkolwiek czynności konserwujących przetrzyma lata w praktycznie niezmienionym stanie! Warto o niej pomyśleć, jeśli aktualny projekt tarasu dopiero powstaje w naszej głowie!

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 0 reviews