Współczesna firma bardzo często utożsamiana jest z pracą biurową – oczywiście nie bez powodu. Wiele stanowisk pracowniczych wyposażanych jest w odpowiedni sprzęt, który znacznie zwiększa wydajność i efektywność przedsiębiorstwa. Aby praca komputerów, działać mogła bez zarzutu, konieczne jest zainwestowanie w serwer rack bądź tower. Dlaczego tego typu urządzenie jest niezbędne?

Serwer rack vs. serwer tower

W zależności od wielkości firmy, dysponuje ona większą lub mniejszą ilością sprzętów. Im przedsiębiorstwo bardziej się rozrasta, tym zakup serwera okazuje się być niezbędny. Stosunkowo niewielkie urządzenie usprawnia pracę, dzięki czemu firma odnotowuje większe zyski.

Istnieją dwa główne rodzaje serwerówserwer rack oraz tower. Wybór właściwego modelu uzależniony jest od możliwości firmy i jej wielkości. Pierwsze urządzenie wymaga umieszczenia w specjalnej szafie serwerowej, która zazwyczaj znajduje się w pomieszczeniu zwanym serwerownią. Wnętrze wypełnione jest wieloma serwerami rack, które charakteryzują się płaską budową. Konstrukcja tego typu umożliwia łatwe zamontowanie serwera w szafie. Urządzenie dedykowane jest zatem firmom większym, które każdego dnia obsługują bardzo dużą ilość sprzętów.

Drugim rodzajem serwera jest urządzenie o budowie tower. Serwer przypomina nieco tradycyjny komputer PC, dzięki czemu możliwe jest postawienie sprzętu bezpośrednio na podłożu. Oczywiście istnieje także możliwość zamontowania serwera w szafie, bowiem wzbogacony jest on w specjalne szyny. Konstrukcja urządzenia nie jest przypadkowa, ponieważ serwer stworzony został z myślą o firmach średniej oraz małej wielkości, które nie wymagają tworzenia serwerowni.

Dlaczego warto zainwestować w serwer?

Premium serwer skierowany jest w stronę firm, które notują nieustanny rozwój. Innowacyjne urządzenie zabezpiecza gromadzone dane, uniemożliwiając ich utratę bądź wykradnięcie. Jest to zatem wyposażenie niezbędne dla firm, które każdego dnia obsługują dane wrażliwe lub dla przedsiębiorstw, w których utrata informacji wiązać by się mogła z poważnymi oraz nieodwracalnymi konsekwencjami.

  Urządzenia dla logistyki zwiększające wydajność i efektywność firmy

Dysk SAS to uzupełnienie serwerów, dlatego jego zakup rozważyć powinny przedsiębiorstwa, które na co dzień serwer użytkują. Od innych sprzętów tego typu dyski SAS wyróżnia większa prędkość obrotu talerza, niezawodność i rozmiar dysków.