Dobry monitor do gier

Dobry monitor jest jednym z ważniejszych elementów każdego zestawu komputerowego. Jest on niezbędny zarówno w pracy, jak i stanowi nieodzowny element każdego gracza.

Na rynku znajdziemy szeroki wybór monitorów, które różnią się między sobą licznymi parametrami. Na jakie więc aspekty warto zwrócić uwagę przy doborze monitora?

Jaki monitor do gier?

Monitory dla graczy muszą rządzić się swoimi prawami. Ich dobór będzie kompletnie inny niż w przypadku sprzętu biurowego. Duże znaczenie podczas zakupu monitora będą mieć takie elementy jak przekątna ekranu, rozdzielczość, częstotliwość odświeżanie czy technologia HDR. 

Szczególnie ważna jest kwestia dobrania rozdzielczości pod nasze możliwości sprzętowe. Wyższa rozdzielczość będzie wymagała znacznie mocniejszej karty graficznej.

Im bardziej zaawansowaną jednostkę mamy tym na mocniejszy monitor warto sobie pozwolić. W innym przypadku możliwości takiego urządzenia nie będą w pełni wykorzystane.

Jaki monitor do gier- 24 czy 27 cali?

Wybór odpowiedniej przekątnej w monitorze nie jest wcale prostą sprawą. Liczbę cali należy dostosować według własny potrzeb oraz zastosowania sprzętu. W przypadku graczy najlepiej sprawdzą się modele od 24 do 27 cali. 

Jednym z elementów, który może mieć wpływ na zakup monitora będzie budżet, jakim dysponujemy. Pamiętajmy, że im większy monitor wybierzemy, tym bardziej to wymusza na nas w sposób pośredni zainwestowanie w większą rozdzielczość.

To z kolei przekłada się na znacznie większe koszty. 24 cale będą odpowiednie jeśli celujemy w rozdzielczość FULL HD. Jeśli zaś chcemy większy ekran, wówczas może okazać się, że FULL HD nie będzie wystarczające.

  Pielęgnacja i czyszczenie wyrobów zamszowych

Dla przekątnych 27 cali zaleca się rozdzielczość WQHD bądź nawet 4K. Jednakże kupowanie mocnego monitora nie będzie mieć sensu jeśli nasza karta graficzna nie poradzi sobie z renderowaniem obrazu. 

Reasumując, dostosowując rozmiar monitora do gier należy wziąć pod uwagę kilka podstawowych aspektów. Budżet którym dysponujemy oraz możliwościami komputera. 

Jaki monitor do pracy i gier?

Dobry monitor do gier

Wiele z dostępnych monitorów na rynku sprawdzi się zarówno podczas pracy, jak i będzie dobrym rozwiązaniem do gier. Szukając uniwersalnego monitora weźmy pod uwagę przede wszystkim rozdzielczość ekranu oraz przekątną.

Idealnym kompromisem będzie wybór monitora 24 calowego o rozdzielczości FULL HD. Warto przy tym postawić na nieco wyższe odświeżanie ekranu, które znajdzie swoje przełożenie przede wszystkim w grach. Odświeżanie na poziomie 120 czy 144 Hz będzie strzałem w dziesiątkę. 

Ile Hz powinien mieć monitor do gier?

Każdy fan gier komputerowych oprócz wydajnej jednostki, doceni również monitor, który jest nie mniej ważny. Wysoka jakość monitora pozwoli cieszyć się każdym szczegółem graficznym.

Jednym z ważniejszych parametrów, o którym należy wspomnieć jest odświeżanie ekranu wyrażane w hercach. Ten parametr pozwala nam określić, ile klatek jest w stanie wygenerować monitor podczas każdej sekundy. Jest to zdecydowanie jeden z aspektów, obok którego nie można przejść obojętnie.

Domyślnie monitory wyposażone są w odświeżanie ekranu na poziomie 60 hz. Jest to opcja dla najmniej wymagających graczy. Dla lepszych osiągów wyświetlacza warto wyposażyć się w odświeżanie na poziomie 120, 144 lub nawet 240 hz.

Przewagę związaną z tym parametrem odczujemy grając strzelanki, dzięki czemu możemy uzyskać realną przewagę nad przeciwnikiem. 

Jaka rozdzielczość monitora do gier?

Podczas zakupu monitora do gier, istotną rolę odgrywa także rozdzielczość ekranu. Szukając odpowiedniego modelu, warto mieć na uwadze przede wszystkim wydajność naszej jednostki komputerowej.

  Jak nauczyć dziecko liczyć?

Monitory o większej rozdzielczości będą wymagały większej mocy obliczeniowej do wygenerowania obrazu. Nie dostosowanie możliwości komputera do wyświetlanej rozdzielczości sprawią, że potencjał monitora nie będzie całkowicie wykorzystany. 

Jaki monitor do pracy i gier

Absolutnym minimum na dziś dzień stanowi rozdzielczość FULL HD, z którą poradzi sobie większość średniej klasy kart graficznych. Zwracanie uwagi na mniejsze rozdzielczości nie ma zupełnie sensu i nie należy brać ich w ogóle pod uwagę w trakcie zakupów.

Znacznie bardziej zaawansowaną technologią są matryce 4K, które wymagają już dość mocnej maszyny. 

Kolejnym istotnym aspektem obok rozdzielczości jest przekątna monitora. Dobór przekątnej jest już kwestią absolutnie indywidualną. Warto jednak celować w modele między 24, a 27 cale.

Jest to złoty środek dla większości użytkowników. Pamiętajmy jednak, że wraz z większą przekątną powinna w parze iść także i rozdzielczość. Pozwoli to wyświetlać ostrzejszy obraz. 

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 1 reviews
by Gregor on Porady J8.pl

Bardzo ciekawy artykuł, gdy będę wymieniał swój monitor, to skorzystam z waszych porad.