Tradycyjne metody czyszczenia

Tradycyjne metody czyszczenia z użyciem odkurzacza czy miotły w niektórych przypadkach mogą nie wystarczać. Mocniejsze zabrudzenia bywają trudniejsze w wyczyszczeniu bez zastosowania wody. Odpowiedzią na tytułowy problem jest myjka parowa ułatwiająca utrzymanie porządku i przyspieszenie rutynowego sprzątania mocniej zabrudzonych powierzchni.

W poniższych akapitach przedstawimy najlepsze modele myjek parowych, najważniejsze cechy i ogólne kryteria, którymi warto się kierować.

Czym jest myjka parowa? Dla kogo się sprawdzi?

Myjka parowa to urządzenie pozwalające na szybkie i sprawne wyczyszczenie zabrudzonych powierzchni.

Świetnie sprawdza się dla osób zabieganych, w większych gospodarstwach domowych czy w sektorze przemysłowym, gdzie sprzątanie odbywa się na większą skalę. Może być zastosowana na wielu rodzajach powierzchni od laminowanych paneli, przez drewniane meble, aż po kuchenne płytki ceramiczne.

W jaki sposób działa myjka parowa?

Zasada działania myjki parowej polega na podgrzewaniu wody pod wysokim ciśnieniem do momentu, gdy ta zamienia się w parę wodną. Wyprodukowana para wodna pomaga skutecznie zlikwidować tłuszcz, plamy i brud. Z ich użyciem jesteśmy w stanie wyczyścić każdy kąt, nierówne, trudno dostępne powierzchnie i szczeliny.

Obecnie przez spore zainteresowanie konsumentów tym rynkiem, mamy do czynienia z coraz większą liczbą produktów. Ich wybór dla osób niezaznajomionych z technicznymi aspektami może bywać problematyczny. Śpieszymy zatem z pomocą i poniżej zamieszczamy najatrakcyjniejsze modele dostępne do zakupu w większości polskich sklepów.

Na jakie cechy zwrócić uwagę?

Myjka czy też mop parowy powinien spełniać szereg kryteriów dostosowując się do naszych wymagań. Ważna jest nie tylko cena, ale też inne, mniej oczywiste kwestie jak wielkość pojemnika na wodę czy renoma producenta. Poza tym istotne będą takie detale jak:

  • temperatura, do której podgrzewana jest woda,

  • waga urządzenia – może być cięższe, jeśli nie wymaga ciągłego podnoszenia,

  • liczba ustawień temperatury,

  • trudność montażu i sposób wykonania myjki,

  • tryby czyszczenia – na sucho, na mokro,

  • przeznaczenie dla danego typu powierzchni,

  • akcesoria dodatkowe jak podświetlenie i wyposażenie ułatwiające dostanie się do określonych miejsc,

  • moc i energię, jaką zużywa urządzenie w trakcie jednorazowego czyszczenia

  • okres gwarancji producenta.

Jaką myjkę parową wybrać?

Mając świadomość tego jakie cechy powinna mieć dobra myjka parowa możemy przejść do części właściwej, czyli zakupów. Współczesna oferta rozszerza się z dnia na dzień, więc warto śledzić ją samodzielnie. Można jednak wyznaczyć kilka urządzeń sprawdzających się w większości sytuacji.

Karcher SC5 EasyFix to pierwsza propozycja, na którą najczęściej decydują się właściciele gospodarstw domowych, sprzątający przydomowe garaże, tarasy i ogrody. Samo urządzenie w testach przechodzi najbardziej rygorystyczne próby. Dla Karchera SC5 nie jest problemem wyczyszczenie zaschniętej i zatłuszczonych kafelków czy zaniedbanych dywanów.

W zestawie znalazły się elementy pozwalające na wyczyszczenie podłóg: 2 rury po 0,5 m i opatentowany element EasyFix. Dododatkowo do naszej dyspozycji są 3 dysze: do detali, ręczna i power. Szczotki okrągłe (duża i mała) ułatwiają dostanie się do trudniej dostępnych miejsc.

Jaką myjkę parową wybrać

W kwestii specyfikacji technicznej mamy do czynienia z grzałką o mocy 2200W, wydajnością powierzchniową 150 m2 i maksymalnym ciśnieniem aż 4,2 bara. Woda podgrzewana jest w ciągu 3 minut, natomiast przewód zasilający umożliwia poruszanie się na odległość 6 metrów i pracę pod napięciem 220 – 240V. Ponieważ model skonstruowany został na wzór tradycyjnego odkurzacza, waga 6 kg nie przeszkadza w poruszaniu się z urządzeniem.

Drugą propozycją myjki parowej, a w zasadzie mopa jest parownica Black&Decker FSMH13151SM. Model uwzględnia szeroką funkcjonalność, wiele możliwości konfiguracyjnych i najwyższą skuteczności. Moc 1300W w połączeniu z opatentowanym mechanizmem parowym AutoSelect zmienia tradycyjne i żmudne doświadczenie czyszczenia w sprawne i przyjemne. Użytkownik do dyspozycji ma tryb czyszczenia manualnego i automatycznego.

Zbiornik na wodę mieści 0,5 l wody. Urządzenie pracuje przez czas 10 – 20 min w zależności od wybranego ustawienia. W zestawie znalazła się nakładka wielokrotnego użytku Easy Glide gotowa do wyprania i czyszczenia z użyciem dużej ilości pary wodnej. Zarazki efektywnie zneutralizujemy rękawicą SteaMitt.

Jaka tania myjka parowa do samochodu?

Myjka parowa do samochodu

Bissell parownica Steam Shot to tańsza, ale znacznie bardziej kompaktowa alternatywa dla droższego karchera i Black&Deckera sprawdzająca się także w czyszczeniu pojazdów. W produkcie o mocy 1000 W woda nagrzewa się w ciągu 60 sekund, po czym oferuje czas działania w granicach 20 minut. Waga to jedynie 2,3 kg – co oznacza, że waży tyle co przeciętna butelka wody. Czyszczenie odbywa się na mokro – dostępna jest opcja regulacji podawania pary podczas pracy. Jeśli chodzi o techniczne cechy to produkt marki Bissell może pochwalić się długością węża 0,8 m i zdolnością czyszczenia 0,4l.

Podsumowanie – czy warto kupić myjkę parową?

Jeśli często borykamy się z trudnymi do wyczyszczenia plamami, tłuszczem i chcemy w sprawny sposób oczyścić tapicerkę, lustro, piekarnik czy grill, myjki parowe będą świetnym rozwiązaniem. To, którą wybierzemy zależne powinno być od naszego budżetu i oczekiwań. Osoby zajmujące się sprzątaniem na co dzień wybiorą myjki droższe – najchętniej ze względu na renomę i szeroki wybór kupowane są myjki Karcher. Korzystający z myjek okazjonalnie mogą wybrać tańsze rozwiązania kompaktowe.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 1 reviews
by Fenek on Porady J8.pl

Myjka parowa idealnie nadaje się do sprzątania samochodów w szczególności wnętrza gdzie jest dużo zakamarków