Podczas upałów bardzo często korzystamy z kąpieli słonecznych, które w nadmiarze są bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia, niosąc za sobą ryzyko oparzeń skóry. Skutki nadmiernego opalania możemy poczuć już po około godzinie od ekspozycji słonecznej. W leczeniu poparzeń skóry oprócz ogólnodostępnych środków warto sięgnąć, także po domowe sposoby, które mogą okazać się bardzo skuteczne.

Czym właściwie jest oparzenie słoneczne?

Otóż oparzenie słoneczne to nic innego, jak jedna z konsekwencji długotrwałego przebywania na słońcu, która skutkuje bardzo nieprzyjemnymi dolegliwościami, takimi jak zaczerwieniona, boląca skóra, często z pęcherzykami wypełnionymi surowicą.

Szczególnie narażone na oparzenia skóry są osoby z jasną karnacją, więc tym bardziej zaleca się im zażywanie krótszych kąpieli słonecznych, a także używanie kosmetyków z wysokim filtrem. Najczęściej oparzenia słoneczne występują na twarzy, ramionach, dekolcie, a także nogach, czy plechach.

Oparzenia skóry w łagodnych przypadkach z powodzeniem możemy leczyć sami sprawdzonymi, domowymi sposobami, które są bardzo skuteczne i dają pożądany efekt. Dlatego, gdy podczas urlopu nasze ciało doświadczy oparzenia, nie zastanawiajmy się dłużej, tylko zastosujmy się do kilku porad jak złagodzić objawy domowymi sposobami.

Skuteczne, domowe sposoby na oparzenia słoneczne

Domowe sposoby na oparzenia słoneczne skóry cieszą się niezwykle ogromną popularnością, gdyż w naturalny sposób łagodzą nieprzyjemne dolegliwości, a także dają większy komfort, gdy nasza skóra jest bardzo obolała. Dlatego, ludzie coraz częściej sięgają po takie domowe rozwiązania, gdyż cieszą się one dużą skutecznością, przyśpieszając regenerację oparzonej od promieni słonecznych skóry.

Jedną z najczęściej stosowanych metod leczenia dolegliwości domowymi sposobami jest wyciśnięty sok z aloesu, który ma właściwości przeciwzapalne oraz przeciwutleniające. Należy nim smarować zaczerwienione ciało, aż do uzyskania oczekiwanych efektów zagojenia się naszej skóry.

Dobrym rozwiązaniem może okazać się, także kąpiel z dodatkiem octu jabłkowego, który nie tylko zapobiegnie rozwojowi infekcji, ale sprawi, iż nasza skóra stanie się mniej zaogniona. Dlatego, do wanny napełnionej letnią wodą należy dodać około szklanki octu jabłkowego i posiedzieć w niej około 15-20 minut.

  Jak obniżyć cholesterol - domowe sposoby

Na oparzenia słoneczne świetnie sprawdzi się również okład z zimnego jogurtu, kefiru, czy maślanki, gdyż te produkty mleczne wyciągają z ciała wysoką temperaturę, przywracając odpowiednie pH skóry oraz nawilżają ją, tym samym działając zbawiennie na uszkodzoną skórę. Dobrym sposobem na złagodzenie objawów oparzenia naszego ciała jest zastosowanie okładów z schłodzonych wcześniej warzyw, takich jak ogórek, czy pomidor. Pokrojone w plasterki warzywa nakładamy w miejsca chorobowe zmienione na około godzinę. Pomidory dzięki zawartości przeciwutleniaczy mają korzystny wpływ na nasza skórę, ponieważ wyciągają ciepło z oparzonego miejsca.

Kolejnym dobrym sposobem może okazać się przygotowanie okładów z kwasu borowego, który z pewnością pomoże w leczeniu powstałych oparzeń. Pomocna jest także pasta do smarowania zmienionych miejsc na skórze przyrządzona domowym sposobem, czyli mieszamy dwie łyżki glinki kosmetycznej, którą bez problemu możemy dostać w drogerii, czy sklepie zielarskim z łyżką soku z cytryny oraz łyżką miodu. Tak przygotowaną miksturą smarujemy nasze ciało.

Jak widać domowych sposobów na oparzenia słoneczne jest kilka, więc warto je wypróbować z uwagi na gwarancję dużej skuteczności. Z pewnością pomogą nam ze skutkami nadmiernego działania promieni słonecznych, złagodzą objawy, a tym samym przyśpieszą gojenie i regenerację naszej skóry. Dlatego, gdy przydarzy nam się, taka sytuacja i doznamy oparzenia ciała, nie zastanawiajmy się dłużej, lecz sięgnijmy po jeden z domowych sposobów, a zobaczymy, iż w krótkim czasie wystąpią pozytywne efekty leczenia.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 2 reviews
by iksa on Porady J8.pl

w tym roku to prawie słońca nie było..

by zajcew on Porady J8.pl

przyda się na kolejne lato 🙂