Słuchawka prysznicowa pielęgnacja

Aktualnie nie brakuje osób, które zastanawiają się nad tym, co zrobić, aby odpowiednio wyczyścić słuchawkę prysznicową. Masz podobne wątpliwości? Kiedy zabrać się za wykonywanie tego konkretnego zadania? Jak należy to zrealizować krok po kroku? Oto kilka najważniejszych wskazówek związanych z tym zagadnieniem.

Co powinno zaniepokoić?

Chyba każdy zgodzi się, że łazienka to szczególne miejsce w każdym domu lub mieszkaniu. Trzeba zrobić wszystko, aby zachować tam odpowiedni ład oraz porządek. Nie tylko chodzi o kwestie estetyczne. Przede wszystkim ma to wpływ na higienę.

Jakie symptomy, biorąc pod uwagę słuchawkę prysznicową, powinny Cię zatem zaniepokoić? To między innymi strumień wody, który jest z dnia na dzień coraz słabszy, płynie nierównomiernie, co utrudnia odświeżenie się – na przykład przed lub po pracą itp. Najprawdopodobniej przyczyną takiego właśnie stanu rzeczy jest gromadzący się, w coraz większych ilościach, kamień. Ujście wody może być w mniejszym lub większym stopniu zatkane.

Regularność to podstawa

Prysznic

Przyjmuje się, że łazienka powinna być sprzątana maksymalnie co kilka dni. Jeśli natomiast chodzi o słuchawkę prysznicową, to dobrze byłoby minimum raz na tydzień usunąć gromadzący się kamień. Tego aspektu nie powinno się bagatelizować. Brak odpowiedniej systematyczności nie tylko prowadzi do tego, że branie prysznicu nie będzie odbywało się w komfortowych warunkach.

Trzeba również podkreślić, że gromadzący się kamień może nawet doprowadzić do trwałego uszkodzenia słuchawki prysznicowej. Konsekwencje są natomiast opłakane. Takie elementy będą już wtedy nadawały się wyłącznie do wyrzucenia. To natomiast rzecz jasna wiąże się z dodatkowymi kosztami…

  Jak czyścić termos? Praktyczne porady

W jaki sposób rozebrać słuchawkę prysznicową?

Aby wyczyścić słuchawkę prysznicową na samym początku należy ją rozebrać. Jak to zrobić szybko i sprawnie? W pierwszej kolejności trzeba odkręcić końcówkę węża od słuchawki prysznicowej.

Należy pamiętać, aby zweryfikować stan wodoodpornej uszczelki znajdującej się na końcu. Jeśli ten element jest pęknięty albo całkowicie zużyty, to musi być niestety wymieniony na całkowicie nowy. Co dzieje się dalej? Teraz musisz zdjąć kratkę. Pamiętaj o tym, aby nieco poluzować śruby, które ją trzymają.

Trzeba to robić z należytym wyczuciem, ponieważ akcesoria tego typu są naprawdę delikatne. Ewentualnie trzeba również wyjąć się filtr odkamieniający. Posiadają go bowiem niektóre modele słuchawek prysznicowych, które całkiem niedawno pojawiły się na rynku.

Domowe sposoby na czyszczenie słuchawki prysznicowej

Są rozmaite metody, aby profesjonalnie wyczyścić słuchawkę prysznicową i zapobiegać uszkodzeniom. Niektórzy stosują domowe sposoby. Pamiętaj o tym, aby słuchawka prysznicowa była wycierana po każdym użyciu do sucha. Eksperci podkreślają, że to zapobiega gromadzeniu się groźnego kamienia. Dużo ludzi stosuje także roztwór octu z wodą. Tutaj jest kilka dostępnych alternatyw.

Niektórzy całkowicie zanurzają słuchawkę prysznicową w tym odpowiednio przygotowanym specyfiku (w stosunku 1:1). Jak długo należy przeprowadzać ten zabieg? Nawet przez kilka godzin. Potem słuchawka prysznicowa powinna być dokładnie przepłukana, a następnie wytarta do sucha.

W jaki sposób można jeszcze zastosować ocet do skutecznego wyczyszczenia słuchawki prysznicowej? Są osoby, które nanoszą go (na tego typu elementy armatury sanitarnej) przy pomocy spryskiwacza. To rozwiązanie bardzo często stosowane. Szczególnie wtedy, kiedy problem z kamieniem posiada też deszczownica. Tutaj także sprawdzi się roztwór przygotowany w stosunku 1:1.

Przydaje się też kwasek cytrynowy

Słuchawka prysznicowa czyszczenie

Jakie są inne metody? Można również stosować kwasek cytrynowy. Należy przygotować dwie łyżeczki tego preparatu i wsypać je do 250 ml wody. Również przydaje się tutaj spryskiwacz, który pozwoli nanieść przygotowaną substancję na słuchawkę prysznicową. Jest to metoda efektywna, ale trzeba pamiętać o jednej kwestii. To sposób zalecany w przypadku nieco mniejszych problemów ze słuchawką prysznicową. Jeśli kamienia jest zaś stosunkowo dużo, to wtedy lepiej sprawdza się po prostu roztwór wody z octem.

  Myjka parowa - czy warto kupić?

Chemiczne środki czystości – czy używać?

Ewentualnie można zdecydować się na rozmaite środki chemiczne służące właśnie w tym konkretnym celu. Jaka jest ich charakterystyka? Klienci mogą zdecydować się naprawdę na rozmaite preparaty. To na przykład pianki, żele, spraye itp. Takie środki chemiczne do czyszczenia słuchawek prysznicowych są naprawdę wyjątkowo skuteczne.

Od razu warto jednak zauważyć, że posiadają kilka minusów. Jakich? Niektóre  preparaty z tej konkretnej kategorii mogą być po prostu szkodliwe dla domowników. Poza tym nie są zbyt dobrym rozwiązaniem pod kątem dbałości o nasze środowisko.

Warto bowiem zauważyć, że tego tego środki chemiczne zawierają po prostu niebezpieczne substancje żrące. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się właśnie w tej konkretnej sytuacji na domowe sposoby. Są proste w użyciu i co najważniejsze naprawdę bardzo efektywne. Nikt nie narzeka też na kwestie finansowe.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 2 reviews
by inga on Porady J8.pl

kwasek cytrynowy to w ogóle "środek" o wielu zastosowaniach...

by Alutka on Porady J8.pl

Wąż do słuchawki prysznicowej też warto wyczyścić w kwasku cytrynowym.