Moda zmienną jest i to fakt niezaprzeczalny. Jednocześnie każdego roku moda potrafi nas zaskoczyć, choć rzecz jasna nie zawsze pozytywnie. W tym roku jest jednak zupełnie inaczej. Wszak na czasie są włosy w kolorze dyniowym. Trzeba przyznać, że to dobry wybór na jesień, w końcu dynie są kwintesencją właśnie tej pory roku. Czas dowiedzieć się więcej na temat tej koloryzacji i poznać same zalety.

Dyniowy kolor włosów – my jesteśmy na tak

Była już moda na włosy siwe, ale i różowe, a teraz jest moda na włosy w kolorze dyniowym. Trzeba przyznać, że akurat ten ostatni trend jest naprawdę zachwycający. W końcu ma w sobie oryginalność, ale też klasykę. Kolor dyniowy w koloryzacji można określić jako połączenie koloru pomarańczowego z ciemnymi rudościami. Jedno co jest pewne to fakt, że jest stylowy.

Czy pasuje każdej kobiecie? Oczywiście, że tak! O kolorze dyniowym można powiedzieć, że jest niepospolity, ale jednak ma w sobie nieco klasyki. Dodaje pewności siebie, a przy tym łagodzi rysy twarzy. Można wręcz powiedzieć, że jest must have dla każdej kobiety i to niezależnie od wieku. Rzecz jasna trzeba pamiętać o pewnych szczegółach takich jak…

Dobra koloryzacja ma znaczenie

Dyniowy kolor włosów naprawdę dobrze się prezentuje, ale pod warunkiem, że koloryzacja jest dobrze wykonana. Najlepiej nie sprawdzać swoich umiejętności. Należy więc wybrać się do sprawdzonego salony fryzjerskiego.

Rzeczywiście musicie mieć zaufanie do pracowników i wiedzieć, że znają się na rzeczy. Otóż taka koloryzacja nie polega zaledwie na zafarbowaniu włosów na kolor dyniowy, lecz taki kolor otrzymuje się przez właściwie mieszanie farb. Ale bazą muszą być rozjaśnione włosy i tutaj mamy na myśli nie tylko jasny blond, ale też chłodny blond. Właśnie chłodny blond jest bazą do dalszej koloryzacji.

  Jakie są sprawdzone sposoby na oparzenia słoneczne?

Dyniowy kolor uzyskuje się poprzez połączenie farby w kolorze pomarańczowym czy marchewkowym, z dodatkiem jasnego brązu oraz koloru miodowego. Efekt finalny wtedy będzie naprawdę dobry. Możecie jeszcze pójść o krok dalej i zdecydować się na doczepiane włosy. Kolor dyniowy dobrze prezentuje się zarówno na włosach naturalnych, jak i doczepach.

Dyniowy kolor włosów

O czym jeszcze trzeba pamiętać?

Kolor dyniowy rzeczywiście może Wam dodać pewności siebie i sprawić, że jeszcze lepiej poczujecie się w swojej skórze. Ale trzeba też pamiętać, że jego utrzymanie wymaga regularnej koloryzacji. Przede wszystkim duży odrost nie prezentuje się dobrze, podobnie jak kolor, który już schodzi. Stąd też koloryzacja powinna odbywać się co 1,5 miesiąca.

Pewnie ktoś pomyśli, że to bardzo krótki odstęp czasu. Ale prawda jest taka, że tylko wtedy kolor będzie najlepiej się prezentować. Do tego musicie bardzo dbać o włosy, bo jednak taka koloryzacja nie pozostanie obojętna dla ich stanu. Codziennie należy nakładać na włosy odżywkę, a dwa razy w tygodniu maskę.

Do tego przynajmniej raz w tygodniu należy wykonać olejowanie. Możecie też przygotować szybką maseczkę, która jest w pełni naturalna. Wystarczy tylko do jednego jajka, dodać żółtko, łyżkę soku z cytryny, a także 100 ml oliwy z oliwek. Całość mieszamy i nakładamy na włosy, a po pół godziny spłukujemy i ponownie myjemy włosy.

O czym jeszcze trzeba pamiętać? Na pewno o tym, że zdrowa dieta także ma znacznie dla kondycji włosów. Dobrym wyborem będą też włosy doczepiane, ale o tym już za chwilę.

Na jakich włosach dyniowy kolor będzie najlepiej się prezentował?

Jak już wspominaliśmy włosy dyniowe pasują każdej kobiecie. Ale trzeba przyznać, że najlepiej prezentują się na długich włosach, bo wtedy efekt jest najbardziej widoczny. Dlatego też jeżeli Wasze włosy są raczej krótkie, to nic nie stoi na przeszkodzie, by zdecydować się na doczepy włosów.

  Co na obiad dla dzieci?

Musicie rzecz jasna pamiętać, aby zawsze wybierać doczepiane włosy naturalne. Mogą one być europejskie bądź też słowiańskie. Nie polecamy indyjskich czy azjatyckich, bo zwyczajnie ich struktura zupełnie nie pasują do naszych włosów. Włosy doczepiane naturalne mogą być wykorzystane nie tylko przy wydłużeniu Waszej fryzury, ale też przy jej zagęszczeniu.