Piękny i zdrowy uśmiech to wizytówka każdego z nas. Dodaje uroku oraz pewności siebie, ale świadczy również o higienie osobistej i pomaga dbać o nasz dobry wygląd. Niestety posiadanie idealnie prostych zębów nie jest czymś, czym może pochwalić się większość osób. W celu poprawy wyglądu naszego uzębienia stosuje się więc aparaty ortodontyczne.

Aparaty ortodontyczne korygujące wady zgryzu

Leczenie wad zgryzu jest jednak istotną rzeczą nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim zdrowotnych. Krzywe uzębienie może doprowadzić do wielu problemów utrudniających jedzenie, czy nawet oddychanie. Bywa też problematyczne w dokładnym myciu zębów. Niedokładne czyszczenie jamy ustnej powoduje zaleganie bakterii, co z kolei prowadzi do wielu innych chorób. W trosce o nasze zdrowie, aparaty ortodontyczne Kraków pomogą wyleczyć wszelkie wady zgryzu oraz zapewnią proste zęby.

Wśród dostępnych dziś na rynku modeli znajdzie się wiele różnego rodzaju aparatów ortodontycznych. Jednymi z popularniejszych są stałe aparaty metalowe. Oferują one możliwość zaaplikowania zamków tytanowych, co jest przystępną opcją dla alergików. Nieco droższym rozwiązaniem są wszelkie aparaty estetyczne. Oferują jednak znacznie więcej komfortu noszenia, bowiem są niemalże niewidoczne. Preferowane modele możemy wybierać spośród aparatów porcelanowych, kryształowych, szafirowych oraz ceramiczno-kompozytowych. Jedną z najdroższych opcji są aparaty lingwalne. Wyróżniają się tym, że zakłada się je na tylną część zębów, dzięki czemu są one praktycznie niewidoczne.

Dentysta dziecięcy – jak wygląda wizyta małego Pacjenta

Leczenie wad zgryzu oraz dbanie o odpowiednią profilaktykę powinniśmy rozpocząć jak najwcześniej. By wizyty u dentystów nie kojarzyły się nam negatywnie, ani nie wywoływały lęku, dobrym rozwiązaniem są regularne, rutynowe kontrole. Podobnie jest w przypadku wizyt dziecięcych. Bardzo ważne jest, by dziecko przyzwyczajane było do nich już od małego. Pomoże to oswoić je z widokiem gabinetu lekarskiego oraz obecnością lekarza.

  Makijaż permanentny brwi - korzyści, zalety, przeciwwskazania

Dentysta dziecięcy Kraków w przyjaznej i spokojnej atmosferze pokaże najmłodszym jak wygląda odpowiednie leczenie i profilaktyka zębów. Mali Pacjenci dowiedzą się jak prawidłowo szczotkować zęby, a lekarz wyjaśni, jak duże znaczenie ma ta czynność. Regularne wizyty pomogą dzieciom przyzwyczaić się do pobytu w gabinecie dentystycznym, by w przyszłości takie odwiedziny nie były szokującym i strasznym przeżyciem.

Zaufany gabinet stomatologiczny

Regularne wizyty w gabinetach lekarskich oraz odpowiednia profilaktyka zębów to sprawy, do których powinniśmy przykładać szczególną wagę. Chodzi bowiem nie tylko o estetykę, ale głównie o nasze zdrowie. Gabinet stomatologiczny Kraków dysponuje wykfalifikowaną kadrą, która pomoże nam zadbać o obie kwestie.