Aranżacja pokoju dla dziewczynki, choć z pozoru może wydawać się banalna niestety taka nie jest. Wiele osób twierdzi, że im więcej w dziewczęcym królestwie znajdzie się koloru różowego oraz wszelkich elementów ozdobnych świadczących o tym, że ten pokój zamieszkuje płeć żeńska, tym lepiej.

Jak się jednak okazuje dziewczynki są różne, w związku z czym trudno przypisać im jednakowe upodobania, co dotyczy również kolorów i wszelkiego rodzaju ozdób  zastosowanych w ich pokojach. 

Jakie kolory zastosować w dziewczęcym pokoju?

Tak jak zostało wcześniej wspomniane, nie zawsze różowy kolor może okazać się tym odpowiednim dla danej dziewczynki. Wszystko uzależnione jest od tego, jakie barwy są bliskie jej upodobaniom. Jeżeli mowa na przykład o kolorze zielonym lub żółtym, to niewątpliwie ściany pomalowane w takich odcieniach będą przyjemne dla wzroku, a co za tym idzie nie wpłyną niekorzystnie na samopoczucie osób przebywających w jego wnętrzu.

Ciemny kolor w pokoju dziewczynki?

Jeżeli jednak dziewczynka gustuje w ciemnych kolorach, zachęćmy ją do tego, aby zastosować w jej pokoju ciemne dodatki w postaci poduszek ozdobnych czy nawet zasłonek, jednak ściany niech zostaną utrzymane w jasnych barwach. 

Kolory ścian w pokoju

Bez względu na to, na jaki kolor zdecydujemy się pomalować ściany w dziewczęcym pokoju, pamiętajmy o tym, aby był to kolor jasny. Ciemne kolory mogą wzbudzać negatywne emocje, powodować zmęczenie i rozdrażnienie. Jasne barwy uspokajają, relaksują oraz mają zbawienny wpływ na wzrok, który w ich obecności odpoczywa. 

Jakie meble najlepiej sprawdzą się w dziewczęcym pokoju?

Na rynku dostępne są różnorodne rodzaje mebli do dziewczęcego pokoju. Jedne składają się z większej ilości elementów, a inne z mniejszej. To, na jakie ostatecznie się zdecydujemy uzależnione powinno być przede wszystkim od ilości miejsca jakim dysponujemy. 

  Sposoby nauki dziecka tabliczki mnożenia

Nie mniej jednak warto, aby wybrane przez nas meble składały się w podstawowej wersji z łóżka, biurka, szafy na ubrania oraz półek na książki i inne przedmioty, które znajdują się w posiadaniu naszego dziecka. Jeżeli pokój jest sporych rozmiarów, wówczas swoje zastosowanie znajdzie również stolik, szafka nocna, a także mały komplet wypoczynkowy. 

Jakie dodatkowe elementy wystroju zastosować w dziewczęcym pokoju?

To, jakie dodatkowe elementy wystroju zastosujemy w pokoju naszej córki, powinno być ściśle powiązane z tym, jaki mamy pomysł na pokój dla dziewczynki. Jeżeli jest ona fanką którejś z bajek lub ma swojego ulubionego bohatera książkowego, wówczas idealnym rozwiązaniem będzie zastosowanie elementów dekoracyjnych, które tematycznie do nich nawiążą. W związku z powyższym świetnie sprawdzi się pościel z ulubionymi bohaterami lub poduszki ozdobne z ich podobiznami. 

Na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych propozycji na ciekawe zaaranżowanie pokoju dla dziewczynki, w związku z czym każdy znajdzie coś dedykowanego zainteresowaniom swojej córki. 

Jaki powinny być rozmieszczone meble w pokoju dziewczynki?

Przede wszystkim powinny one dzielić pokój na miejsce do zabawy, odpoczynku oraz nauki. W związku z tym warto by było w taki sposób poustawiać meble w pokoju, aby na pierwszy rzut oka pozwalały one na wskazanie, gdzie znajdują się dedykowane powyższym czynnościom strefy. 

Meble w pokoju dziewczynki

Pamiętajmy o tym, że dziecko powinno mieć jasno określony podział, ponieważ w pewien sposób pomaga mu on odnaleźć się w codzienności i łatwiej radzić sobie z codziennymi obowiązkami. 

O czym jeszcze warto pamiętać podczas urządzania pokoju dla dziewczynki?

Najważniejszym jest, abyśmy starali się unikać umieszczania w dziewczęcym pokoju zbyt dużej ilości urządzeń elektronicznych. Nie wpływają one korzystnie na funkcjonowanie naszego dziecka, ponieważ skupiają na sobie nadmierną jego uwagę. Ponadto zbyt duża ilość elektroniki, a co idzie z nią w parze wydzielanych pól magnetycznych itp. źle oddziałuje na zdrowie naszego podopiecznego. 

  Jak sprzedać mieszkanie z kredytem?

inspiracje: https://deko-rady.pl/aranzacja-pokoju-dzieciecego

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 8 reviews
by I. on Porady J8.pl

super napisane i merytorycznie i do czytania, polecam artykuł i rozwiązania we własnym mieszkaniu 😀

by Ola on Porady J8.pl

dziękuję za inspiracje 🙂

by Sandra on Porady J8.pl

jaki jest koszt remontu takiego pokoiku ok 20 metrów żeby zrobić ładnie i nowocześnie?

by Kaszanka on Porady J8.pl

Fajne są modułowe meble, które można co jakiś czas wymienić, rozbudować albo zredukować.

by Ilona on Porady J8.pl

garść praktycznych porad 🙂

by sliper on Porady J8.pl

aranżacje mega fajne 🙂

by Ola on Porady J8.pl

Dziekuję za inspiracje 🙂

by Kasia on Porady J8.pl

Najładniej w pokoju dziewczynki wyglądają jednak jasne kolory. Biel, róż, elementy niebieskiego, chociaż ten jest często kojarzony z chłopcami 🙂