Meble zazwyczaj kupuje się w dwóch przypadkach. Pierwszy to urządzanie swego domu od podstaw i jest ostatni etap realizacji całego projektu. Drugi to całkowita zmiana wystroju. W każdym przypadku, przy zakupie warto pamiętać o kilku zasadach. Meble są wizytówką gospodarzy i wiele mówią o ich guście i upodobaniach.

Przestrzeń do zagospodarowania

Przed samym faktem zakupu, dobrze wziąć pod uwagę przestrzeń w której meble mają stać. Nawet w przypadku stosunkowo wielkich przestrzeni, trzeba wszystko dokładnie rozplanować.

Przy okazji warto zwrócić uwagę na rozmieszczenie poszczególnych detali, takich jak okna, wystające parapety, gniazdka elektryczne czy poszczególne punkty świetlne. Ponadto przestrzeń powinno się planować tak, żeby jej używanie nie powodowało konieczności nadmiernego obchodzenia poszczególnych sprzętów. Najlepiej sporządzić specjalny plan, gdzie wszystko będzie narysowane w prawidłowych proporcjach.


Komplety czy pojedyncze meble

Dobrym wyjściem jest postawienie na gotowy komplet mebli. Wtedy na pewno wystąpi zgodność stylistyczna. Niestety czasem gotowe zestawy nie odpowiadają naszemu zapotrzebowaniu.

Możliwe też, że zwyczajnie nie ma miejsca na kilka sprzętów więcej. Kupowanie oddzielnych mebli jest o tyle dobre, że można samemu zaprojektować wystrój pomieszczenia. Tutaj jednak trzeba mieć odpowiedni zmysł estetyczny i też pamiętać o pewnych zasadach (więcej dowiesz się tutaj).


Dobrym wyjściem jest postawienie na gotowy komplet mebli. Wtedy na pewno wystąpi zgodność stylistyczna. Niestety czasem gotowe zestawy nie odpowiadają naszemu zapotrzebowaniu. Możliwe też, że zwyczajnie nie ma miejsca na kilka sprzętów więcej. Kupowanie oddzielnych mebli jest o tyle dobre, że można samemu zaprojektować wystrój pomieszczenia. Tutaj jednak trzeba mieć odpowiedni zmysł estetyczny i też pamiętać o pewnych zasadach (więcej dowiesz się tutaj).

  Jak zadbać o ogród na wiosnę?


Zgodność stylistyczna

W tym przypadku nawet nie chodzi kompletowanie antyków i pilnowanie epok historycznych. Wpadki mogą dotyczyć dziwnych połączeń, na przykład lekkich, nowoczesnych regałów zestawionych z ciężkimi, tapicerowanymi fotelami. Dlatego dobrze jest trzymać się jednej, wybranej stylistyki (sprawdź ofertę mebli na stronie https://www.meblekrysiak.pl/sklepy-partnerskie/szczecin/).


Kolory dominujące

Nigdzie nie jest powiedziane, że konkretny styl oznacza jeden kolor. Dobrze jest jednak na początku zdecydować, która barwa powinna dominować. Dlatego warto dokładnie opracować własną wizję. Można przy tym wspomagać się dostępnymi publikacjami tematycznymi jak też inspirować się tym, co widzi się u znajomych.


Postawić na niską cenę, czy dobrą jakość?

Wybierając meble kierujemy się zazwyczaj kilkoma względami. Jednym z ważniejszych są zazwyczaj finanse. To zupełnie naturalne, że szuka się najlepszych okazji. Jednak życie uczy, że nie zawsze mniej wydanych pieniędzy, oznacza rozsądne wyjście.

Dobrej jakości meble to na ogół wyższa cena. Decydowanie się na tańsze wyjście a tym samym na gorszą jakość to tylko pozorna oszczędność. Meble, które są solidniejsze i trwalsze, mogą posłużyć wiele lat bez konieczności ich wymiany (sprawdź ofertę firmy Meble Krysiak).