Rośliny w ogrodzie

Tego lata pogoda nie dopisuje, dlatego chcemy ożywić nasz ogród pięknymi roślinami, aby móc się cieszyć wakacyjnym klimatem. Jeśli chcesz spędzić leniwe momenty na leżaku we własnym ogrodzie, a do tego cieszyć się cudownie zaaranżowanym i przemyślanym ogrodem, warto poświęcić czas na zaopatrzenie się w nowe rośliny.

W sklepach ogrodniczych mamy ogromny wybór roślin ogrodowych, w różnych kolorach, o różnych wielkościach. Wybór może przyprawić o zawrót głowy! Zgodnie z obecnymi trendami ogrodniczymi, w tym sezonie otaczamy się pięknymi kwiatami, które w swoich ogrodach sadziły nasze babcie, a także roślinami, które przywodzą na myśl dzikie, niemal nie naruszone przez człowieka tereny.

Stawia się również na takie rośliny, które nie wymagają zbyt wielkich nakładów pracy przy ich uprawie. To świetny sezon dla tych, którzy są początkującymi ogrodnikami! Jeśli nie możesz się zdecydować co wybrać, aby Twój ogród zachwycał, skorzystaj z naszych propozycji, dzięki którym nie będzie można oderwać oczu od pięknie zaaranżowanej przez Ciebie przestrzeni.

Kosaćce (znane również jako irysy)

Irysy są kwiatami, które z pewnością każdy z nas pamięta z dzieciństwa. Te piękne i kolorowe kwiaty z pewnością zaspokoją potrzeby wizualne każdego, ogrodowego estety. Są one dostępne w dwóch typach: kłączowe oraz cebulowe. Niektóre z nich doskonale radzą sobie w naszym klimacie i nie będą wymagały dużych nakładów pracy, z kolei inne typy są niezwykle wrażliwe i mogą być wyzwaniem dla początkującego ogrodnika.

Rośliny do ogrodu

Dla satysfakcjonującego efektu osiągniętego niewielkim nakładem pracy, polecamy irysy kłączowe. Ich pielęgnacja wymaga od nas zapewnienia dobrze przepuszczalnej, lekko wilgotnej gleby, a także odmładzania co kilka lat. Wzrostowi kwiatów będzie sprzyjać dobrze nasłonecznione stanowisku.

  Jak się pozbyć gołębi z balkonu?

Są kwiatami dobrze odpornymi na wszelkiego rodzaju zmiany temperatury, dlatego też mogą przebywać w glebie przez cały rok. Irysy warto posadzić w okolicy środowiska wodnego, jeśli takowe posiadamy w ogrodzie. Będzie się pięknie prezentować!

Niezapominajki ozdoba Twojego ogrodu

Śliczne, małe, niebieskie kwiaty, które zazwyczaj widujemy w okolicach środowisk wodnych, możemy mieć teraz u siebie w ogrodzie! Świetnie komponuje się z ozdobami w postaci głazów i malowanych skrzynek. Są dobrze wytrzymałymi na niskie temperatury, aczkolwiek przy pierwszych mrozach warto wspomóc je na przykład agrowłókniną.

Niezapominajka lubi bardziej zacienione miejsca, a także podłoże bogate w próchnicę. Ten kwiat znamy w kolorze niebieskim, aczkolwiek rzadziej występuje w kolorze białym, fioletowym czy różowym. Jej niewątpliwą zaletą jest to, że z czasem zaczyna się sama zasiewać. To powoduje, że sadząc kilka sztuk, możemy sobie zapewnić na przyszłe lata piękny dywan z tych oto kwiatów

Chabry w ogrodzie

Chaber jest przykładem dziko występującej rośliny, która z powodzeniem uświetni wygląd Twojego ogrodu. Do wyboru jest kilka rodzajów tej rośliny, zarówno jednoroczne jak i wieloletnie. Najlepszym gatunkiem do kontrolowanej uprawy będzie chaber bławatek, który znamy jako charakterystyczny, niebieskofioletowy kwiat.

Jest to roślina jednoroczna, która nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Lubi dobrze nasłonecznione miejsca, a do tego dobrze radzi sobie na w nieco słabszych glebach. Ładnie komponuje się ze skalnymi aranżacjami. Roślina ta nie lubi przesadzania, dlatego warto się zdecydować na miejsce, co do którego będziemy pewni. Świeżo cięte chabry, będą przepiękną ozdobą Twojego stołu!

Polne maki 

Polne maki są najłatwiejszą rośliną do rozsiewu i utrzymania, spośród wymienionych. Te piękne, czerwone kwiaty, będą oryginalną ozdobą Twojego ogrodu lub trawnika, a także nada mu bardziej „polnego” charakteru. Nasiona maków najlepiej swobodnie rozrzucić po wybranym obszarze.

  Jak i kiedy sadzić borówkę amerykańską?

Wtedy nasiona zaadaptują się w miejscu z najodpowiedniejszą glebą. Optymalnie będzie rozrzucić nasiona w dobrze nasłonecznionym miejscu. Dzięki temu, kwiaty które wzejdą, będą pięknie rosły. Zaletą tej rośliny jest to, że raz posadzona będzie samodzielnie rozsiewała kolejne kwiaty. 

Rumianek pospolity

Rośliny w ogrodzie

Jeśli chcesz nadać swojemu ogródkowi wiejskiego charakteru, doskonałym pomysłem będzie posadzenie rumianku. To zioło ma szereg zastosowań leczniczych, ale dobrze pielęgnowany będzie również ozdobą Twojego ogrodu lub balkonu. Rumianek jest jedną z roślin, które nie wymagają dużych nakładów pracy przy uprawie.

Wymaga podlewania jedynie w czasie suszy, a żeby wspomóc ich wzrost można nawozić go nawozami azotowymi dobrej jakości. Rumianek jest ziołem, które lubi dobrze nasłonecznione i niezbyt wilgotne środowisko. Jeśli chodzi o podłoże, rumianek toleruje większość typów gleb. Ma szerokie zastosowanie lecznicze, z którego warto skorzystać.

Rudbekia (jeżówka)

Rudbekie to kwiaty posiadające same zalety: są niewymagające, występują w różnych kolorach, a do tego mamy do wyboru zarówno kwiaty jednoroczne, dwuletnie, czy byliny. Cechą charakterystyczną rośliny są duże kwiaty w żywych kolorach.

Potrafią osiągnąć nawet do 90 cm wzrostu! Idealnym środowiskiem dla rudbekii jest nasłonecznione, otwarte miejsce. Toleruje przepuszczalne gleby, a także nie wymaga zbyt obfitego podlewania. Najpopularniejszym gatunkiem jest rudbekia purpurowa. Dzięki wysokim kwiatom, będzie się pięknie prezentować w wazonie.

Jak widać wybór jest ogromny, a to tylko część propozycji, którymi możesz uświetnić swój ogród. Dzięki naszym propozycjom możesz stworzyć piękną, kwiatową kompozycję!

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 1 reviews
by Eliza on Porady J8.pl

Przez koronawirusa zmuszony jestem urlopować na działce.