Aby wygodnie spać we dwoje trzeba wybrać odpowiednią pościel, która zapewni nam wygodę. Kiedy jedna osoba ma tendencje do zabierania przykrycia drugiej osobie. Najczęściej dzieje się to nie świadomie, i przez sen.

Dlatego warto zastanowić się nad takim rozmiarem pościeli, aby każdy mógł się wyspać, i był rano wypoczęty, oraz żeby nie dochodziło do niepotrzebnych sprzeczek , czy napięć. Rozpiszemy kilka praktycznych rozwiązań, które mamy nadzieję pomogą Państwu w podjęciu najlepszej decyzji.

Rozmiar kołdry to podstawa

Aby nie rozczarować się i nie narazić na niepotrzebny wydatek , przed wyborem rozmiaru pościeli ,musimy zmierzyć swój materac. Wymiar materacu pokaże nam na jaką kołdrę, oraz pościel możemy sobie pozwolić , i będzie to nasza baza do dalszych decyzji.

Gdy już znamy gabaryty materacu, sprawdzamy jakiej wielkości mamy kołdrę lub kołdry, jeśli każdy z nas śpi pod inną. I to można się zastanowić nad tym czy chcemy wykorzystać kołdrę którą mamy , czy chcemy kupić nową. Jeśli zdecydujemy się na kołdrę w rozmiarze 220×200 to śmiało możemy powiedzieć że dla większości par będzie ona odpowiednia, nawet jeśli nasz materac jest nieco mniejszy , a nasze łóżko nie jest zabudowane , to kołdra może delikatnie wystawać i zwisać po obu stronach.

Dla przypomnienia dodamy że wymiar 220 cm jest to szerokość kołdry a 200 cm to długość.

Spanie pod dwiema kołdrami

Są pary które lubią spać pod osobnymi kołdrami , takie rozwiązanie ma takie  plusy, że nikt sobie tej kołdry nie zabiera przez sen, i każdy ma swoją. Jednak w tym przypadku  warto mieć duże łóżko aby kołdry nie zawijały się wzajemnie, i nie utrudniało to snu.

  O czym pamiętać przy wyborze mebli?

Minusem takiego rozwiązania  jest to, że trzeba posiadać więcej kompletów pościeli, gdy już ją zmieniamy to musimy przebrać nie jedną pościel, ale już dwie. Gdy podejmiemy decyzję że jednak nie chcemy wydzierać sobie tej kołdry przez sen, wtedy proponujemy kołdry 160×200.

Oczywistym jest to że do takie kołdry będzie pasować tylko pościel w rozmiarze 160×200. Jeśli szukają Państwo ciekawej pościeli w tym rozmiarze polecamy rozejrzeć się wśród markowych pościeli 160×200 , takie miejsce jest z pewnością tutaj : https://posciel-szpulka.pl/posciel-160×200/

Wygodne spanie pod duża pościelą

Gdy nie chcemy spać pod dwiema osobny kołdrami , zostaje nam do wyboru tylko kołdra 220×200. Taka duża kołdra zapewni sporą powierzchnię okrycia, i sprawi że duża przestrzeń , będzie sprzyjać wygodzie snu.

Co prawda najpopularniejszy rozmiar pościeli to 160×200 , jednak jeśli chcą Państwo pościel w rozmiarze 220×200 i martwią o mały wybór wzorów, to tutaj można się miło zaskoczyć : https://posciel-szpulka.pl/posciel-200×220/ . Wiele pięknych wzorów z najróżniejszymi motywami, sprawi że każdy łatwo będzie mógł wybrać odpowiednią pościel 220×200.

Nie tylko rozmiar pościeli się liczy

Jeśli już Para ma podjętą decyzję  na jaki rozmiar się decyduje, zostaje jeszcze wybór pościeli pod kątem wzoru, tak aby udekorować sypialnię i sprawić aby była ona nie tylko piękna, ale i nowoczesna. Jeśli chodzi o pościel dla par, najczęstszym motywem pościeli jest miłość oraz romantyzm.

Taka pościel może być w kolorach biało-czerwony , lub biało-czarnym z sercami. Często zdarza się że pościele oprócz miłosnego design posiadają dodatkowo napisy z cytatami miłości. Co dodatkowe wywoła miły nastrój oraz wydźwięk. Piękne pościel dla par można obejrzeć  na stronie : https://posciel-szpulka.pl/posciel-dla-par/

Oprócz pięknych walorów estetycznych pościele wykonane z przyjemnej bawełny , co jeszcze bardziej poprawi wygodę snu.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 0 reviews