Kącik dla niemowlaka

Każdy świeżo upieczony rodzić pragnie mieć swoją pociechę blisko siebie. Dobrym pomysłem na to jest urządzenie w sypialni kąciku dla niemowlaka. Pierwszy kącik dla niemowlaka w większości przypadku zostaje stworzony w sypialni rodziców, ponieważ jest najbardziej praktyczne rozwiązanie. Rodzice w takiej sytuacji mogą mieć dziecko na oku w każdym momencie. 

Sypialnia i kącik dla dziecka w jednym pomieszczeniu

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że sypialnie należy w takiej sytuacji przemeblować tak, aby była ona w jak największym stopniu funkcjonalna. Z uwagi, że kącik niemowlęcy w sypialni rodziców jest wyłącznie krótkotrwałą sytuacją to nie należy w takiej sytuacji inwestować w skomplikowaną oprawę dekoratorską.

W związku z tym trzeba zrezygnować ze wszelkich nowych tapet, ponieważ po jakimś czasie potrzebny będzie kolejny remont, który te tapety zakryje i sprowadzi sypialnię do jej poprzedniej funkcji. W ten sposób rodzicie nie będą zmuszeni wydawać dodatkowych pieniędzy na tak naprawdę bez celowe działania, a jak powszechnie wiadomo wydatków innych nie brakuje, gdy na świat przychodzi dziecko.

Co zamiast tapet?

Zamiast tapet można ozdobić sypialnię dodatkowym, ozdobnym i rozproszonym światłem kinkietu, bądź po prostu sznura bawełnianych kulek oświetleniowych, które są w stylu skandynawskim. Styl skandynawski jest wciąż nadal bardzo popularny, a oświetlenie takie można później w prosty sposób usunąć, jeżeli nie będzie potrzeby jego stosowania.

Jest więc to z pewnością o wiele tańszy sposób, jeżeli chodzi o kwestię dekoracyjną strefy niemowlęcej w sypialni rodziców. Oświetlenie takie, które zostanie wzdłuż naroża pokoju, da bardzo ciepły i klimatyczny efekt, który nie będzie w żaden sposób drażnił dziecka. 

  Oparzenie wrzątkiem - sprawdzone sposoby

Kącik dla niemowlaka w sypialni – jakie wyposażenie wybrać?

Otóż, jeżeli chodzi o kwestię wyposażenia kącika niemowlaka w sypialni to warto zastanowić się przede wszystkim nad zainstalowaniu parawana, bądź zasłonki, która będzie pełniła funkcję odgradzania przestrzeni dla dziecka od przestrzeni dla rodziców.

Oprócz tego bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakup organizera służącego do przechowania kosmetyków dla maluszka, który można powiesić na jego łóżeczku. W związku z tym jest to świetne rozwiązanie dla rodziców, którzy nie dysponują zbyt dużą przestrzenią w swojej sypialni. Warto także kupić komodę z nadstawką służącą do przewijania, bądź po prostu na zwykłej komodzie taki przewijak ułożyć.

Mebel taki zmieści się w każdej sypialni, nawet tej najmniejszej. Oprócz tego jest praktyczny, ponieważ pomieści wiele potrzebnych rzeczy, a dodatkową jego cechą jest to, że jest tani. 

Łóżeczko czy kołyska?

Kolejną kwestią, nad którą należy się zastanowić to, to czy lepiej wybrać dla malucha łóżeczko, czy może kołyskę. Otóż, jeżeli chodzi o kołyskę to jest ona z pewnością o wiele mniejsza od łóżeczka. W związku z tym, gdy sypialnia nie jest za duża, rodzicie będą mogli zachować większą przestrzeń dla siebie.

Łóżeczko w sypialni

Kolejną cechą kołysek jest to, że wpływają one na o wiele większy komfort dla dziecka, jeżeli chodzi o pierwsze tygodnie życia, ponieważ swoim kształtem i rozmiarem przypomina mu miejsce, w którym był w łonie matki. Kołyski są również o wiele tańsze od łóżeczek. Aczkolwiek należy pamiętać, że maluch może korzystać z kołyski maksymalnie do szóstego miesiąca życia.

Później trzeba kołyskę zamienić na łóżeczko. Więc, jeżeli rodzicie preferują od razu zakup łóżeczka i posiadają odpowiednią ilość miejsca w sypialni to jak najbardziej jest to także dobre rozwiązanie. Aczkolwiek, gdy w sypialni brakuje miejsca, a rodzice dodatkowo mają ograniczone fundusze to najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie kołyska. 

  Domowe sposoby na dezynfekcje

Praktyczne aranżację sypialni z kącikiem dla niemowlaka

Jeżeli chodzi o kwestię praktycznych aranżacji w sypialni z kącikiem dla niemowlaka to trzeba tutaj wspomnieć w szczególności o tym, że w sytuacji, gdy w sypialni rodziców będzie brakowało miejsca na ubrania to dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie szyny ściennej, którą później można bez problemu zdjąć. Szyna taka nie zajmuje praktycznie w ogóle miejsca, a dodatkowo jest tania.

Dziecko w sypialni

Na szynie takiej można powiesić nie tylko ubrania, ale również spacerówkę, jeżeli zaistnieje taka potrzeba. Jej zamontowanie w dużej mierze ułatwi organizację całej przestrzeni dookoła. Kolejną kwestią jest to, że w sypialni, w której znajduje się telewizor należy oddzielić go od strefy dziecka, aby stworzyć maluchowi w jak największym stopniu kameralną przestrzeń do snu.

Kołyska, bądź łóżeczko niemowlaka powinno stać w takim miejscu, aby zapewnić mu w pełni zaciszne miejsce. Aczkolwiek, jednocześnie powinno ono zostać ustawione w taki sposób, aby było je widać z każdego miejsca w sypialni i aby rodzic miał szybki dostęp do dziecka.

Aby mieć dostęp do niemowlaka z trzech stron łóżeczka należy ustawić je w taki sposób, by krótszy bok mebla stykał się ze ścianą. Nie należy również kupować maluchowi na samym początku zabawek, misi innych rzeczy w jaskrawych kolorach, ponieważ będą one go drażniły i powodowały znacznie częstotliwy płacz. 

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 1 reviews
by Anita on Porady J8.pl

Wybór łóżeczka jest bardziej praktyczny.