Jak skutecznie sprzedać mieszkanie z zyskiem

Zastanawiasz się nad sprzedażą swojego mieszkania, ale nie wiesz jak zacząć? Wytłumaczymy i pokażemy Ci jak krok po kroku sprzedać mieszkanie w dobrej cenie tak, aby nie dać się oszukać przy sprzedaży.

Niewiele osób chcących sprzedać dom, czy mieszkanie zdaje sobie sprawę, że bez większych nakładów finansowych oraz przy odrobinie wysiłku można podnieść wartość nieruchomości i jak wiele można na tym zyskać.

Jak sprzedają się mieszkania? 

Niestety, ze względu na wysokie oprocentowania kredytów oraz coraz droższe koszta życia, coraz mniej ludzi decyduje się na kupno mieszkania. Ludzie boją się życia na kredyt, gdy czasy są tak niepewne.

Do jednego mieszkania jeszcze kilka lat temu była kolejka kupujących. Dziś ludzie nie chcą ryzykować i bardzo trudno jest sprzedać mieszkanie. Należy więc robić to rozważnie tak, aby przyciągnąć uwagę i zainteresować ofertą potencjalnego kupującego.

Cena musi być adekwatna do jakości mieszkania. Wejście na rynek nieruchomości nie jest łatwe, dlatego poniżej dowiesz się, jak skutecznie i z zyskiem sprzedać mieszkanie oraz jak dokonać tego tak, aby nie dać się oszukać. 

Jak sprzedać mieszkanie krok po kroku?

Po pierwsze i najważniejsze przygotuj mieszkanie do sprzedaży. Zabierz z niego niepotrzebne rzeczy, dokładnie je posprzątaj, upewnij się, że wszystko jest sprawne i działa jak należy.

Jak sprzedać mieszkanie w dobrej cenie

Jeśli nie dokonaj w mieszkaniu drobnych napraw lub remontów (takich jak na przykład pomalowanie ścian, czy wymiana zużytych już sprzętów elektronicznych).

Gdy już mieszkanie będzie odświeżone zrób zdjęcia. Pamiętaj, aby robić je w świetle dziennym i dobrym aparatem. Zrób kilka lub nawet kilkanaście zdjęć z różnej perspektywy po to, aby potencjalny kupujący mógł szczegółowo obejrzeć nieruchomość.

  Aronia - dobry wpływ na nasze zdrowie

Zrobione zdjęcia wstaw wraz z opisem mieszkania oraz ofertą na różnorodne strony internetowe przeznaczone sprzedaży (takie jak na przykład platforma OLX).

Pamiętaj, aby w ogłoszeniu podać dokładnie wszystkie informacje o mieszkaniu takie jak przede wszystkim:

  • lokalizacja,
  • stan techniczny,
  • metraż,
  • rok budowy
  • cenę.

Wtedy jest szansa na większe zainteresowanie nieruchomością. Teraz wystarczy tylko poczekać na potencjalnych kupujących i gotowe!

Jak sprzedać mieszkanie w dobrej cenie? 

Należy zrobić wszystko, aby zwiększyć jego wartość. Przede wszystkim skup się na estetyce i wyglądzie mieszkania, ponieważ pierwsze wrażenie jest najważniejsze.

Oko klienta musi być ucieszone na widok mieszkania, które sprzedajemy. Musi ono być i wyglądać na schludne oraz zadbane. Wystawiając mieszkanie na sprzedaż warto je uprzednio dokładnie posprzątać. Można to zrobić samemu lub z pomocą wyspecjalizowanej ekipy sprzątającej.

Zakurzone, czy zagracone mieszkania nie wyglądają zachęcająco. Dobrym pomysłem jest również skupienie się na drobnych elementach i dodatkach, takich jak kwiaty lub obrazy, które sprawią, że mieszkanie będzie wydawało się bardziej przytulne.

Niekosztowne i drobne naprawy- takie jak wymiana lamp, gniazdek elektrycznych, czy pomalowanie ścian również może być dobrym pomysłem. Przed przyjazdem potencjalnych kupujących warto jest również przewietrzyć mieszkanie. Powinno ono wyglądać tak, aby nie zdradzać obecności lokatorów zamieszkujących nieruchomość.

Jak nie dać się oszukać przy sprzedaży mieszkania?

Podstawową zasadą jest tutaj ostrożność oraz uwaga.Nie należy ufać nikomu na słowo oraz zawierać tak zwanych „umów słownych” ponieważ sporo wtedy ryzykujemy. Należy zadbać przede wszystkim o swoje bezpieczeństwo.

Sprzedaż mieszkania

W tym celu mamy do dyspozycji zadatki lub zaliczki, których kwota zależy od ceny nieruchomości ( im wyższa wartość mieszkania- tym większa zaliczka). Trzeba być ostrożnym i robić wszystko zgodnie z prawem. Jeżeli kupujący ma dobre zamiary i jest uczciwy, to z pewnością nie będzie miał z tym żadnego problemu.

  10 pomysłów na szary kolor do domu

Warto przy sprzedaży nieruchomość skorzystać z pośrednika, czyli biuro nieruchomości lub agenta. Kupujący jest wtedy dokładnie sprawdzany, a biuro lub agent ponoszą w takim wypadku odpowiedzialność za wszelkie pomyłki. Pamiętaj również o tym, aby umowa sprzedaży mieszkania była zawarta u notariusza, który zadba o poprawną jej treść.

Jeśli kupujący okaże się nieuczciwy, to możemy zostać postawieni w sytuacji, w której nie otrzymamy należnej się nam zapłaty za mieszkanie, a jego właścicielem będzie już ktoś inny. Należy dlatego być bardzo uważnym i ostrożnym w każdym działaniu. Mowa jest w końcu o niemałych pieniądzach.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 1 reviews
by Antoni on Porady J8.pl

W dzisiejszych czasach sprzedać mieszkanie można bardzo szybko.