Pomysły na odgrodzenie się od sąsiada

Przeszkadzający sąsiad, który co chwilę zagląda co robisz na swojej posesji jest dla Ciebie sporym problemem? A może po prostu chcesz mieć chwilę dla siebie, poleżeć spokojnie na leżaku, poopalać się czy poczytać książkę? Mamy na to sposób. Oto TOP 5 pomysłów na to, jak odgrodzić się od sąsiada:

Odgrodzenie się od sąsiada płotem

Jedną z podstawowych metod odgradzania jest stawianie bariery w postaci płotu. Zależnie od nas, możemy zdecydować się na płot niski lub wysoki, tak samo na płot który daje więcej światła i pozwala na to, by wszystko było widoczne lub wysoki płot, który nie przepuszcza przestrzeni sąsiada na nasze podwórko. Na początku warto się zastanowić, czy nasze ogrodzenie musi być po prostu ozdobą czy raczej chcemy postawić na ustawienie ściany czy muru między posesjami.

Ładny płot ozdobny

Jeśli chcesz postawić na coś ładnego, a zarazem prostego i dobrze komponującego się z ogrodem możesz wybrać mały ozdobny płotek drewniany. Jest to świetna zarówno dekoracja jak i wyznaczenie granicy między podwórkiem Twoim a sąsiada.

Taki płotek możesz pomalować na wybrany przez Ciebie kolor, a nawet ozdobić go tak, jak sobie wymarzysz. Jednak pamiętaj, że płoty drewniane nie należą do najtrwalszych w swojej konstrukcji. Drewno nie jest Twoim ulubieńcem?

Łatwym sposobem jest także ogrodzenie metalowe, które możemy podzielić na kłute – z licznymi dekoracjami, gotowe czy z siatki. Jednak te ostatnie są pozbawione jakichkolwiek elementów upiększających.

Solidne płoty odgradzające

Gdy marzy Ci się wysoki płot z powodzeniem możesz postawić na ogrodzenie murowane lub betonowe.

Płot murowany daje duże możliwości do zabawy. Masz możliwość wybrania kamienia jaki tylko Ci się zamarzy (tylko pamiętaj, niektóre kamienie są bardzo kosztowne, więc należy wcześniej zapoznać się z wyceną całości). Możesz też postawić na cegły klinkierowe lub na betonowe bloczki imitujące kamień.

Ogrodzenie betonowe nie zawsze wygląda dobrze, ale jeśli zadbasz by było zrobione na przykład z idealne wyglądających paneli betonowych to na prawdę może zyskać niezły urok i zdać zdumiewający efekt.

  Jak prać poliester?

Żywopłot – Naturalny zielony płot

Posadzenie roślinnego ogrodzenia to nie tylko marzenie wielu ogrodników ale też i ludzi, którzy chcą by ich otoczenie wyglądało na prawdę olśniewająco i naturalnie.

Ogrodzenie żywopłot

Jest to jeden z tańszych sposobów jednak wymaga trochę cierpliwości. Na początku, po posadzeniu potrzebuje on trochę czasu żeby urosnąć. Następnie trzeba o niego dbać – przycinać i odpowiednio pielęgnować, by nie stracił na swojej wartości.

Z żywopłotu możemy wyciąć różne kształty na przykład kuli lub kwadratu i mieć nie tylko zielone ogrodzenie ale też i artystyczne. Mimo, że ten naturalny płot może występować sam, warto zasadzić go w towarzystwie innego ogrodzenia (np. z siatki) by nie było żadnej niepożądanej dewastacji.

Parawan – luksusowe odgrodzenie od sąsiada

Sposobem na efektywne i luksusowe odgrodzenie są parawany ustawione wzdłuż naszej posesji. Chronią one nas nie tylko od wzroku sąsiadów ale też są genialnym ochraniaczem przed wiatrem. Dodatkowo parawany są łatwe w przenoszeniu.

Dzięki temu, kiedy na przykład chcemy skosić trawę lub przejść do znajomych na krótką pogawędkę łatwo możemy go przesunąć i przedostać się na drugą stronę. Teraz istnieje duży dobór nie tylko wzorowy, ale też i kolorystyczny. A może sami jesteśmy artystami i namalujemy jakiś ładny wzór na naszym parawanie?

Ogrodzenie z bluszczu wymaga czasu

Ogrodzenie bluszcz

Bluszcz, podobnie jak żywopłot wymaga czasu, cierpliwości do wyrośnięcia, a następnie pielęgnacji. Jednak jest to naturalna ozdoba bardzo ładnie okrywająca na przykład stare ogrodzenie lub gorszej jakości płot. Najczęściej zasadzana jest wraz z barierą murowaną bądź betonową.

Nowoczesny styl płotu gabionego

Nowoczesny styl tworzący unikatową i nowoczesną konstrukcję można uzyskać dzięki ogrodzeniu gabionowemu. Wykonane są ze stalowej siatki, którą można wypełnić na wiele sposobów. Najczęściej wsypuje się tam ozdobne kamienie, pasujące kolorem do domu, posesji lub otoczenia. Można też postawić na elementy drewniane, płukane szkło a nawet na potłuczone talerze czy inne elementy zastawy stołowej.

  Wykładzina pcv - na co zwrócić uwagę?

Gabiony stanowią nie tylko bardzo nietradycyjne ogrodzenie, ale są mocną i solidną barierą, która pozwala nam na to, by nikt nie mógł dopatrzeć się, co robimy na swojej posesji. Jest to idealny pomysł dla ludzi lubiących beztroskie chwile w swoim własnym miejscu na ziemi.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 1 reviews
by antek on Porady J8.pl

O ogrodzenie z żywopłotu trzeba dbać. Jak ktoś tego nie chce robić to nie decydujcie się na taki typ ogrodzenia