Jak dbać o termos

Wszelkie obiekty domowego użytku wymagają tego, by troszczyć się o nie w odpowiedni sposób. Dzięki temu rozszerzamy ich żywotność, natomiast tymże samym korzystamy z nich przez większy czas. Nie ma w tymże czasie żadnego znaczenia czy chodzi o jakieś obiekty, z jakich korzystamy wielokrotnie, lub również może takie, po jakie sięgamy właściwie sporadycznie. Do rzeczy, jakie z domowych półek nie są wystawiane każdego dnia z pełna stanowczością kwalifikują się termosy.

Pociemniały w środku termos do herbatki czy kawy możesz wyczyścić proszkiem pieczenia (1 pudełko) rozpuszczonym w letniej wodzie. Zostaw płyn w naczyniu na 2 godziny, następnie spłucz je dobrze. Podczas czyszczenia nigdy nie wkładaj całego termosu w wodzie, ponieważ jeżeli woda dostanie się pomiędzy ściankę natomiast szklany wkład, termos nie będzie się już nadawał do użytku. Termos przechowaj zawsze otwarty!

Jak myć termos?

Należy czyścić wszelkie części termosu w letniej wodzie z mydłem czy delikatnym detergentem. Wypełnić wodą z detergentem oraz odłożyć na 5 minut. Usunąć wodę z detergentem oraz umyć gorącą czystą wodą. Do czyszczenia stosować mokrej szmatki lub myjki.

Jeśli wnętrze termosu barwi się od trzymanych trunków (kawy/herbaty), w celu oczyszczenia poleca się wykorzystywanie mieszaniny letniej wody oraz 2 łyżek sody zdezynfekowanej. Taką kompozycję należy wlać, pozostawić na godzinę w otwartym termosie, wylać, natomiast potem dobrze umyć ciepłą wodą.

Termos należy wypełnić roztworem wody z rozłożonym w niej proszkiem do pieczenia czy sodą. Należy pamiętać, iż robiąc roztwór, proszku do pieczenia możemy zastosować trochę więcej aniżeli sody. Tak stworzoną kompozycję zostawiamy w termosie na około dwóch godzin oraz pozwolimy jej oddziaływać. Po upływie tego czasu, wodę z proszkiem do pieczenia, lub sodą wylewamy, natomiast termos płuczemy pod gorącą wodą.

  Jak zaaranżować plac zabaw dla dzieci w ogrodzie?

Jak oczyścić termos z kamienia herbatki i osadu?

Jeszcze przed pierwszym wykorzystaniem termosu, należy go wyparzyć. Jak to zrobić? Starczy, iż dolejemy do niego dawno ugotowaną w czajniku wodę, odczekamy parę minut oraz wylejemy.

Zabezpieczony w tenże sposób termos będzie dobrze przygotowany do kontaktu z przeróżnego typu artykułami spożywczymi. Kwalifikuje się do nich pomiędzy innymi kawę lub herbatkę, jakie to pozostawiać mogą nieporządny osad we wnętrzu termosu. Jak wyeliminować osad z herbatki w termosie? W tymże celu, napełniamy naczynie roztworem wody i sody wyczyszczonej czy proszku do pieczenia.

Sposoby na odkamienianie termosu

Sposoby na odkamienianie termosu

Chociaż nie zdarza się to wielokrotnie, pewne typy termosów co pewien czas wymagają odkamieniania. Nie jest to trudne – kamień należy usuwać podobnie, jak w wypadku czajników. Dobrze w postaci odkamieniacza sprawdzi się kwasek cytrynowy. Starczy rozpuścić go wodzie oraz pozostawić w termosie na blisko pół godziny.

Zapewnia się, iż kamień rozpocznie znikać zaraz po 10 minutach! Można również niewątpliwie skorzystać ze sztucznych preparatów, łatwo dostępnych w większości sklepów. Pamiętaj natomiast, by nie stosować środków wybielających ani takich mających chlor.

Jak efektywnie oczyścić termos z przeróżnego typu zanieczyszczeń?

Bez najmłodszych wątpliwości należy stwierdzić naprawdę szczerze, że termos jest trudny do czyszczenia ze względu na delikatność, jednak jest niezwykle efektywny niemal bez inwazyjny sposób: do termosu wrzuca torebkę kwasku cytrynowego oraz zalewa do pełna wrzątkiem. kwasek z wodą występują w reakcje oraz niszczą zupełnie kamień natomiast przy okazji wszystkie niewłaściwe zapachy. zaraz po 10 min zanika kamień. jeżeli osadu jest rzeczywiście niezwykle dużo pracę ponowić zapewnia to pełne wyeliminowanie kamienia oraz przyjemny zapach.

Czyszczenie termosu – na co zwrócić uwagę?

Termos

Poniektórzy spośród nas termosu stosują tylko sporadycznie, pozostali korzystają z niego na co dzień, np. nosząc we własnym kubku termicznym kawę do pracy. Gruntowne oczyszczenie termosu nie jest natomiast takie łatwe, jak mogłoby się wydawać. O ile termosy obiadowe jest łatwiej przemyć – ich konstrukcja umożliwia w łatwy sposób dojść do wszelkich zakątków, natomiast jedzenie zazwyczaj nie pozostawia nalotów, o tyle oczyszczenie termosu do kawy stanowi już duże wyzwanie. 

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 1 reviews
by karol on Porady J8.pl

Miałem kiedyś termos. Zanim mi się zakamienił to zaczął przeciekać i go wyrzuciłem.