Podczas rozpoczynania każdej inwestycji konieczne jest zapoznanie się z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa budowlanego. Równie ważna jest też znajomość innych prawnych aspektów, które są związane z transakcjami na rynku nieruchomości. Jednym z nich jest uzyskanie pozwolenia na budowę inwestycji i rozpoczęcie działań z tym faktem związanych.

Od razu na wstępie warto zaznaczyć, że nie każdy przedsiębiorca ma odpowiednią ilość wiedzy, by samodzielnie załatwiać wszelkie formalności. Skutkuje to, iż przy próbach doprowadzenia ich do końca napotykają szereg problemów, z którymi nierzadko nie są w stanie sobie poradzić. W wielu takich przypadkach radca prawny ds. nieruchomości może być jedynym ratunkiem.

Gdy potrzeba pomocy, udaj się do specjalisty od prawa nieruchomości

Prawo nieruchomości i prawo budowlane charakteryzuje się bardzo dużym stopniem skomplikowania. Projekt, budowa, utrzymanie, rozbiórka, a także sprzedaż i inne tego typu aspekty powiązane z nieruchomościami istniejącymi oraz tymi, które dopiero co powstają, określa ustawa Prawo budowlane.

Sformułowane w niej postanowienia nie dla każdego przedsiębiorcy, który działa w branży nieruchomości, mogą być zrozumiałe i czytelne. Szczególnie jeżeli nigdy dotąd nie miał on do czynienia z szeroko rozumianym prawem budowlanym.

Radca prawny nieruchomości w Warszawie to odpowiednia osoba, do której warto udać się w takich sprawach, jak prawo budowlane oraz prawo nieruchomości.

Taki specjalista, z racji tego, że na co dzień współpracuje z deweloperami i inwestorami oraz wieloma innymi osobami z rynku nieruchomości (doradca finansowy; architekt budowlany; biegły sądowy; pośrednik nieruchomości itd.), ma odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie, które pozwalają mu na skuteczne działanie na każdym etapie procesu inwestycyjnego.

Radca prawny skutecznie doradza w sprawach związanych z transakcjami na rynku nieruchomości, przeprowadza tym samym klienta przez meandry zawiłych zapisów prawnych oraz jest osobą, która może przygotowywać umowy oraz pozostałe ważne dokumenty, np. umowy najmu lokali mieszkalnych.

  Hulajnogi elektryczne - jakie są najlepsze e-hulajnogi?

Radca prawny – Warszawa. Ekspert od prawa nieruchomości

Pomoc w kancelarii nieruchomości mogą znaleźć zarówno osoby fizyczne, prywatne, jak i firmy, które dopiero planują budowę inwestycji mieszkaniowej lub jakiejkolwiek innej (lokali użytkowych, przemysłowych, czy też publicznych). Jeżeli w planach jest przykładowo zmiana konstrukcji w istniejących już budynkach – również takie osoby mogą znaleźć wsparcie u radcy prawnego.

Dobry specjalista towarzyszy klientowi bądź klientom na każdym etapie procesu inwestycyjnego. Współpraca może rozpocząć się zarówno na etapie zakupu działki, planowania przestrzennego, jak i pozyskiwania pozwolenia na budowę, po modernizację i pracę wykończeniowe. Radca prawny ds. nieruchomości w Warszawie może nadzorować całe przedsięwzięcie pod kątem prawnym.

Chodzi tutaj między innymi o takie kwestie, jak: ocena statusu prawnego gruntów; audyt stanu prawnego nieruchomości; przygotowywanie umów najmu, wynajmu; weryfikacja spółki dewelopera.

Co więcej, dobry prawnik może przeprowadzić też badanie due diligence nabywanej nieruchomości. Jest to kompleksowe badanie kondycji prawnej nieruchomości. Z reguły jest ono zlecane przez inwestora zewnętrznego i ma na celu określenie potencjalnego ryzyka związanego z transakcją.

Pomoc radcy prawnego jest więc niezwykle przydatna. Warto z niej korzystać również dlatego, że gwarantuje dużą oszczędność czasu i pozwala uwolnić się od stresu, który jest niestety nieodłączną częścią (każdej) branży.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 0 reviews