Mechanicy samochodowi bardzo często używają tych mebli metalowych warsztatowych, takich jak szafki narzędziowe z kółkami. W tych szafkach wózkach trzymają głównie te najbardziej potrzebne narzędzia. Te wózki przydają się i to nawet bardzo podczas remontów samochodów klasycznych, bo w przypadku tych pojazdów nie tylko sam silnik, ale też i cały zespół napędowy opuszcza się na tego typu stalowe wózki.

Ten patent na demontaż zespołu napędowego jest sprawdzonym, a wózki warsztatowe wytrzymują znaczne obciążenie, bo są wykonanymi ze stali lakierowanej proszkowo i dlatego wytrzymają ciężar silnika wraz ze skrzynią biegów wtedy gdy podnośnik unosi całe nadwozie do góry. W przypadku nowszych samochodów silnik demontuje się w sposób odmienny, ale starsze konstrukcje to też i inne bardziej prymitywne rozwiązania.

Meble warsztatowe organizery

Te meble metalowe warsztatowe pełnią też funkcje organizerów, czyli przechowuje się w nich wszystko od kluczy płaskich, po kuwety na śruby i nakrętki. Wszystkie te narzędzia i części niestety swoje ważą i dlatego nie wypada ich przechowywać w meblach domowych, bo metalowe meble warsztatowe znoszą znacznie wyższą wilgotność od tych z płyty meblowej i na dokładkę są też bardziej wytrzymałymi, dlatego można je bardziej obciążać różnymi sprzętami warsztatowymi i to w sposób wysoce zorganizowany.

Meble warsztatowe -szafka do warsztatu

Mowa tu dokładnie o tym, że wielu mechaników chce mieć łatwy dostęp do kluczy nasadowych lub do kluczy płaskich, a nie szukać ich przez około pół godziny, bo te poszukiwania to pół godziny lub godzina stracona, a w tym samym czasie można wymienić klientowi klocki i tarcze na osi przedniej, czyli coś tam zarobić.

Trwałość mebli warsztatowych

Bardzo wielu młodych mechaników na samym początku ma w warsztacie te standardowe meble domowe wykonane z płyty meblowej. Takie meble to nie to samo, co meble warsztatowe warsztatowe, czyli nie można ich obciążyć masywnymi częściami ze stali, które mogą ważyć setki kilogramów.

  10 sposobów na wykorzystanie cytryny w domu

Wilgotność w warsztacie bez ogrzewania też jest bardzo ważna, a konkretniej to spory problem jeśli chodzi o meble z płyty, bo tego typu meble od wilgoci niestety się wypaczają, czyli ich półki się wyginają i po pewnym czasie cały taki mebel niestety się rozpada. Meble metalowe do warsztatu to brak tego typu problemów, bo wytrzymują znaczną wilgotność i co najistotniejsze są zbudowane z grubszej blachy stalowej i z profili stalowych pomalowanych proszkowo, czyli są one opcją nie tylko na lata, ale też na dekady i chyba dlatego po pewnym czasie młody mechanik kupuje takie używane.

Przechowywanie masywnych części do aut

W wielu warsztatach samochodowych trzyma się części aut takie jak skrzynia biegów, którą można poddać regeneracji. Można tego typu części trzymać na podłodze, ale lepszą opcją są metalowe meble warsztatowe, które można obciążać masywnymi częściami nadającymi się do regeneracji. Takie składowanie w meblach przemysłowych ma wiele zalet, czyli dana część nie leży na podłodze w warsztacie.

Taka część to też i zagrożenie, bo jeden z mechaników może się o nią potknąć i upuścić inną drogą część, która ulegnie uszkodzeniu. Mowa tu dokładnie o niezbyt dobrym braku porządku, który czasami może przynieść znaczące straty, ale niemal zawsze przynosi te niewielkie, bo gdy za każdym razem trzeba poświęcić te trzydzieści minut na poszukiwanie zestawu kluczy, to za każdym razem niestety traci się ten czas i nie zarabia.

Drugie życie metalowych mebli

Czasami bywa też i tak, że metalowe meble warsztatowe po kilkunastu latach trafiają do mechanika amatora, który składuje w nich narzędzie, a w części z nich nawet przetwory. Takie metalowe meble warsztatowe też się do tego nadają, bo produkuje się je z myślą o wieloletniej eksploatacji w warsztacie, w którym zimno i wilgoć to norma i to przez niemal cały rok.

  Zalety aut elektrycznych

Z tych przyczyn wielu ludzi kupuje używane meble przemysłowe do własnych warsztatów i piwnic, po to by służyły im do pracy i do składowania tych dość masywnych przedmiotów. Często tego typu meble trafiają do oczytanego mechanika amatora, który sam modyfikuje swój samochód i czasami auta najbliższych przyjaciół.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 3 reviews
by Orta on Porady J8.pl

ze względów bezpieczeństwa dobre szafy metalowe czy schowki, sejfy to konieczność

by antek on Porady J8.pl

mam meble metalowe Malow w biurze i bardzo sobie chwalę, super jakość

by MArek on Porady J8.pl

większość tych szafek przyjeżdża już złożonych czy trzeba samodzielnie montować po dostawie??