Bolący kręgosłup

Często rano na próbę podniesienia się kręgosłup reaguje ostrym bólem. Dlaczego pojawia się taki objaw jak: bolące plecy po spaniu? Istnieje wiele przyczyn tej sytuacji, ale najczęściej jest to wynikiem choroby takiej jak osteochondroza.

Przyczyny bolących pleców po spaniu

Jeśli plecy bolą po spaniu, nie zawsze oznacza to obecności choroby, trzeba przede wszystkim zadbać o siebie. Zwykle miłośnicy spania na brzuchu napotykają ten problem, ich mięśnie są napięte przez całą noc. Lepiej porzucić ten nawyk na rzecz bardziej fizjologicznej pozycji na plecach. Jeśli materac nie jest sprężysty, poranny ból jest wysoce możliwy.

Przyczyny tego objawu mogą być takie jak:

  • Choroby ginekologiczne

  • Ciąża

  • Zapalenie gruczołu krokowego u mężczyzn

  • Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa

  • Choroba nerek

  • Skolioza

  • Osteochondroza

  • Osteoporoza.

Ludzi z nadwaga może również spotkać podobne zjawisko, które jest spowodowane naciskiem masy ciała odczuwanym przez krążki międzykręgowe. Mięśnie są rozluźnione w nocy i nie są w stanie powstrzymać nacisku dodatkowych kilogramów, jak to dzieje się w ciągu dnia.

Częste powody bólu pleców po spaniu

Choroby układu moczowo-płciowego to kolejny powód, dla którego plecy bolą po spaniu i dotykają zarówno mężczyzn, jak i kobiet.Tylko w pierwszym przypadku przyczyną jest zapalenie gruczołu krokowego, a w drugim zapalenie jajników. Endometrioza może również objawiać się w podobny sposób, dlatego nie należy ignorować nieprzyjemnych doznań bólowych.

Leczenie bolu plecoów po spaniu

Często ten objaw jest konsekwencją skoliozy, ale najczęściej jest to osteochondroza. Są to zwyrodnieniowo-dystroficzne zmiany w krążkach międzykręgowych, które objawiają się po 30 roku życia. A jego właścicielami są najczęściej ludzie prowadzący siedzący tryb życia, na przykład pracownicy biurowi. Istnieje poważniejsza patologia, ujawniająca się ranem a mianowicie osteoporoza. Aby postawić dokładną diagnozę, lekarz może skierować na takie badanie jak densytometria.

O czym należy pamiętać, gdy bolą plecy po spaniu?

Jakie środki należy podjąć, aby ból stał się wspomnieniem? Przede wszystkim należy poddać się diagnostyce, ponieważ ból może ujawnić przepuklinę międzykręgową. Jeśli plecy bolą po spaniu, nie należy polegać na kremach i tabletkach z grupy NLPZ, jest to tylko środek, który może złagodzić dolegliwości bólowe. Choroby pleców wymagają radykalnej zmiany stylu życia.

Droga do zdrowego kręgosłupa prowadzi przez siłownię do fizykoterapii. Można jednak przywrócić dawną sprawność w domu, po konsultacji ze specjalistą. W przypadku osteochondrozy mięśnie są zwykle osłabione, co powoduje zwiększenie nacisku na dyski. Dlatego konieczne będą codzienne ćwiczenia, w tym ćwiczenia wzmacniające mięśnie rdzenia i pleców. Przydatne jest również rozciąganie kręgosłupa przy użyciu specjalnych pozycji, co zmniejszy obciążenie dysków.

Leczenie bólu pleców po spaniu

Warunkiem ustąpienia bólu pleców jest przywrócenie procesów metabolicznych. Pod tym względem może zadziałać lek o działaniu anabolicznym. To narzędzie pomoże przywrócić wytrzymałość kości w osteoporozie z powodu normalizacji poziomów hormonalnych. Będzie to miało korzystny wpływ na osteochondrozę.

Przyczyny bolących pleców

Wzmocnienie efektu środkiem angioprotekcyjnym, w tym cenna bioflawonoidowa dihydroquercetyna, która jest całkowicie naturalnie ekstrahowana z modrzewia syberyjskiego. Jego zdolność do ochrony naczyń krwionośnych ma kluczowe znaczenie, ponieważ tkanka kostna jest odżywiona przez rozgałęzioną sieć naczyń włosowatych. Kiedy bolą plecy po spaniu może to oznaczać brak odżywiania tkanek w tym obszarze ciała. Pomocny może okazać się preparat na bazie korzenia mniszka lekarskiego. Jego glikozydy przyspieszają pojawienie się komórek chondrocytów, których ilość determinuje szybkość odbudowy tkanki chrzęstnej dysku.

Nie można zignorować takiej metody leczenia bólu pleców, jak wzbogacenie diety witaminy. W związku z tym trudno jest znaleźć bardziej odpowiednie środki dla tkanki łącznej niż biokompleks, w tym pyłek pszczeli, mleczko pszczele, witaminy E i C. Dzięki złożonemu działaniu tych środków można wzmocnić mięśnie i chrząstkę kręgosłupa, odzyskując w ten sposób łatwość ruchu.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 1 reviews
by olis on Porady J8.pl

Poranna gimnastyka jest dobrym sposobem na ból pleców.