Jak ozdobić salon? Istnieje wiele opcji: można kupić niezwykłe lampy i meble, umieść wazony podłogowe i zegary, napełnić akwarium kolorowymi rybkami itp. Najważniejsze, aby nie przesadzić. Salon to pokój, w którym właściciele pokazują gościom swój styl życia, to wystrój pozwala na dodanie akcentu do wnętrza tego pokoju i uczynienie go wyjątkowym.

5 sposobów ma szybkie udekorowanie salonu

Wystrój salonu wykonany własnymi rękami, nie jest trudny. Wystarczy postępować zgodnie z kilkoma wskazówkami.

1. Światło w salonie

   Światło może nadać salonowi niezwykłego uroku. W sklepach dostępne są designerski żyrandole. Nowoczesne lampy same w sobie mogą służyć, jako dekoracja pokoju, działać, jako element kształtujący styl.

Trzeba ostrożnie podchodzić do wyboru kinkietów i żyrandoli, które są wyraziste w designie: na przykład kryształowe wisiorki są nieodpowiednie w rustykalnym wnętrzu. Projekt salonu powinien być harmonijny, można połączyć kolor abażuru z ogólną kolorystyką pokoju.

   Światło z podłogi i ścian. Lampy to nie tylko ściana i stół. Znajdą godne miejsce na podłodze. To doda wyjątkowości projektowi salonu. Źródła światła umieszczone na podłodze lub nie wysoko na ścianie tworzą tajemniczą, intymną atmosferę w salonie: twarze pozostają w półcieniu, łatwiej jest prowadzić intymne rozmowy. Nowoczesne lampy można umieścić w dowolnym miejscu w pokoju: na ścianie, suficie, podłodze, a nawet na kanapie.

2. Meble do salonu

   Oryginalne meble i podświetlenie. Jak ozdobić salon meblami? To proste: należy kupić przedmioty, które przyciągną tyle samo uwagi, co jego zawartość.

Stojak na płyty CD w formie obrazu ze złoconą ramą lub półka na książki skręcona w dziwaczną spiralę, warto ozdobić nimi pustą ścianę? Zastosowanie kontrastowej kolorystyki może być niezwykłym ruchem: spróbować powiesić na przykład jaskrawoczerwone półki na jasnej gładkiej ścianie. Ciekawe są również modele z błyskiem: na podświetlanej półce można przechowywać zarówno książki, jak i piękne pamiątki.

   Sofa jest ważnym elementem wyposażenia salonu, dlatego ściana nad nią powinna kierować na ten mebel uwagę. Bardzo ciekawie będą wyglądały zdjęcia w dekoracyjnych ramkach lub jedna duża fotografia. Funkcję obrazu może stworzyć dzieło abstrakcyjne, stanowiące połączenie kolorów współgrających ze sobą. Na uwagę na pewno zasłuży półka ze starymi książkami lub pamiątkami, które stanowią dekorację samą w sobie.

3. Tekstylia w salonie

   Wygląd salonu można zmienić w zależności od nastroju lub zmiany pory roku. Pomogą w tym draperie. Na przykład możesz nałożyć na krzesła pokrowce w różnych kolorach i powiesić ciemne lub ciężkie lub jasne i lekkie zasłony na oknach. Za pomocą tekstyliów styl wnętrza można łatwo zmienić: dołożyć do skórzanych mebli materiał w kratkę, a salon z etno zamieni się w wersję retro.

Żywy kontrast jest wskazany. Najłatwiejszym sposobem dekoracji salonu jest zakup kilku poduszek dekoracyjnych i ułożenie ich na sofach i fotelach. W nowoczesnym zimnym wnętrzu szczególnie odpowiednie są jasne, wielokolorowe modele, kontrastujące z tapicerką mebli tapicerowanych. I wcale nie trzeba wybierać prostych przedmiotów: warto łączyć poduszki z kwiatkiem, paskiem i kratką. Ale tutaj ważne jest, aby nie przesadzić: bardzo kolorowy nie znaczy bardzo piękny.

4. Akcesoria do wystroju salonu

   Głównym elementem wystroju salonu może być starodawny zegar. Wysoki, jak szafa, z powodzeniem pasuje do klasycznego wnętrza. Należy pamiętać jednak, że zegar jest bardzo delikatnym mechanizmem i nie należy go przenosić.

Wazony i doniczki na podłodze i stołach. Sam piękny i niezwykły wazon jest już ozdobą wnętrza. I pamiętaj, że wazon o wysokości mniejszej niż 40 cm nie będzie wyglądał ładnie na podłodze należy go postawić na półce lub stojaku. To samo można powiedzieć o doniczkach z niskimi roślinami.

Pamiątki to często piękne i dekoracyjne akcesoria. Jednak słodkie małe rzeczy z odległych krajów nie dekorują, ale zagracają wnętrze. Trzeba znaleźć dla nich miejsce, w którym staną się elementami dekoracyjnymi.

5. Akwarium to wyjątkowa dekoracja do salonu

   Jeśli nie można wybrać jednego z gotowych modeli z ogromnego asortymentu oferowanego przez producentów, zawsze można zamówić akwarium dowolnej wielkości według indywidualnego projektu. Aby uniknąć niepotrzebnych problemów, nie trzeba decydować się na rybki. Bez nich woda z ozdobnymi glonami wygląda interesująco i nie potrzebuje karmy.

Ponadto nie jest konieczne wlewanie wody do akwarium. Mieszkańcami jego mogą stać się węże, pająki i jaszczurki. Niecodzienny żywy element wprowadza do salonu niezwykłe barwy, co podnosi komfort wizualny i nadaje wnętrzu przyjemną i relaksującą atmosferę. Istnieje wiele sposobów użytkowania akwarium, może ono posłużyć, jako przegroda, jeżeli jest potrzeba oddzielenia miejsca spożywania posiłków od części rekreacyjnej.

Na przykład można zebrać wszystkie muszle i kamyki w jednym akwarium i umieść je obok statku w butelce, kawałku liny. Okaże się doskonała kompozycja na temat „jak spędziłem lato”. 

Specjalny akcent w projekcie

    Eksperymentowanie w wystroju salonu nie zaszkodzi wyglądowi, a pozwoli na wydobycie własnego postrzegania stylu. Jeśli ktoś lubi nawiązania do danych stylów jak na przykład baroku, może wprowadzić do salonu dekoracyjne rzeźbienie. Takie szczegóły nadają pomieszczeniu efektu wykwintności i uporządkowania.

Ponadto taka dekoracja salonu powinna być masywna i symetryczna. Zmiany w wystroju wnętrza wykonane samodzielnie, przynoszą największe zadowolenie i osiągnięcie przyzwoitego wyglądu.

Inspiracja: https://deko-rady.pl/aranzacja-salonu

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 1 reviews
by Asia on Porady J8.pl

Fajny wpis, ciekawie i przyjemnie się czyta. Więcej fotek dawajcie aranżacji i będzie już w ogóle idealnie 🙂