Przeważnie kobiety o prostych włosach marzą o bujnej, pofalowanej fryzurze i na odwrót. Kobiety mające pofalowane włosy, przeważnie je prostują.
Sposobów na proste włosy nie ma zbyt wielu, najlepszym rozwiązaniem do wyprostowania włosów jest zwykła prostownica. Z lokami jest nieco łatwiej, gdyż można je stworzyć za pomocą różnych metod. Oczywistym rozwiązaniem jest skorzystanie z lokówki, jednakże nie jest to dobra metoda falowania włosów, gdyż je bardzo wysusza i niszczy. Istnieją inne sposoby pofalowania włosów bez ich zbytniego obciążania.
Do tego celu nie trzeba wcale używać ciepła. Wybór odpowiedniej dla nas metody układania włosów zależy przede wszystkim czasem, jakim dysponujemy. Z podanych metod falowania fryzury można skorzystać zarówno za dnia, jak i w nocy. Oto sprawdzone metody na naturalne ułożenie fryzury, a co najważniejsze w sposób całkowicie bezpieczny dla włosów.
Spis treści artykułu
1. Zrolowana skarpeta
Obcinamy skarpetki miejsce na palce. Następnie rolujemy ją w taki sposób, aby uzyskać kształt grubej gumki. Związujemy włosy w koński ogon, a następnie zwilżamy je.Przekładamy gumkę ze skarpetki przez kitkę. Po czym zsuwamy ją i układamy końce włosów naokoło gumki.
Nawijamy włosy na gumkę, przy czym zawijamy je pod spód, dopóki nie stworzymy dużego koka. Kładziemy się w ten sposób spać, rano przeczesujemy włosy grubym grzebieniem albo palcami. Na sam koniec utrwalamy uzyskaną fryzurę lakierem do włosów. Efektem tej metody będą grube loki.
2. Kręcenie włosów na opaskę
Poprzez nawinięcie włosów na elastyczną opaską, uzyskamy efekt loczków w stylu boho. Na początku włosy pryskamy trochę wodą. Potem nakładamy na głowę opaskę, musi ona trochę zachodzić na czoło. Następnie zawijamy pasemka włosów dookoła opaski i kładziemy się spać. Rano rozwijamy włosy i już możemy podziwiać efekt wyraźnych loczków.
3. Fale po warkoczyku
Aby, zrobić fale na bardzo długich włosach, najlepszym rozwiązaniem będzie zaplecenie na nich warkocza. Warto zapleść go wieczorem po umyciu i delikatnym osuszeniu włosów, a rozpuścić dopiero rano.
Można zapleść, na przykład wa warkocze, dzięki czemu fryzura będzie posiadała mniejsze fale. Sposób ten jest całkowicie bezpieczny dla włosów. Nie oddziałuje na nie wysoka temperatura, jest to także komfortowa metoda, ponieważ wygodniej jest spać z warkoczem, aniżeli z wałkami do włosów.
4. Prostowanie prostownicą
Prostownica jest pomocna nie tylko w trakcie prostowania włosów, ale także pomoże nam uzyskać na nich fale. Na początku należy włączyć i rozgrzać odpowiednio prostownicę. Włosy muszą być wydzielone w pasma, które chcemy zakręcić. Jeśli chcemy uzyskać fale, pasma te muszą być odpowiednio grube.
Zbyt cienka pasma, sprawią, iż na naszej głowie powstaną drobne loki. Wydzielone pasmo wkładamy do prostownicy, po czym prostownicę przesuwamy w dół, w trakcie czego obracamy ją wokół własnej osi. Prostownica to doskonała metoda dla osób z krótkimi włosami.
5. Loki kręcone na T-shirt
Metoda na T-shirt umożliwia zrobienie prostych włosów przy nasadzie, a kręconych na całej długości. Najpierw musimy pociąć bawełnianą koszulkę w paski. Rozczesujemy i pryskamy włosy wodą. Następnie przykładamy pasek do końca wybranego pasma włosów, po czym zwijamy do góry. Związujemy ze sobą dwa końce paska, to samo robimy z innymi paskami i włosami.
Czekamy 45 minut, po czym odwijamy włosy.Loczki rozczesujemy palcami. W efekcie uzyskamy włosy proste u nasady i kręcone na długości.
6. Kręcenie włosów na wsuwki
Kolejną dobrą metodą kręcenia włosów jest korzystanie ze wsuwek albo pierścionka. Na suce włosy nakładamy pianką i rozprowadzamy ją grzebieniem przez całą długość włosów. Dzielimy włosy na trzy części, dwie na boku oraz jedną na dole. Zaczynamy czesanie od dolnej części. Zawijamy włosy na palec wskazujący, po czym przypinamy je wsuwką. Tak samo robimy z pozostałymi włosami.
Włosy suszymy lekko suszarką. Rozwijamy pierścionki, a inne loczki rozdzielamy palcami, aby uzyskać jak największą objętość. Fryzurę warto na sam koniec utrwalić lakierem. W efekcie uzyskujemy wyraziste loczki.
7.Kręcenie włosów ołówkiem
W suche włosy wgniatamy piankę i rozczesujemy ją grzebieniem poprzez całą długość włosów. Na ołówek nawijamy pasmo włosów od nasady, po czym przypinamy je żabką albo wsuwką.
Tak samo robimy z innymi włosami. Zostawiamy na 45 minut, rozwijamy włosy, a pozostałe pasma rozdzielamy palcami, dla uzyskania większej objętości. Utrwalamy na koniec fryzurę lakierem.
8. Kręcenie włosów ręcznikiem papierowym
To dosyć nietypowy sposób, jednakże jest dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza kiedy nie posiadamy aktualnie innych akcesoriów. Warto wybrać trwały lakier, który od razu nie rozerwie się. Papier dzielimy na mniejsze części, a włosy na pasma górne i dolne.
Spinamy włosy, których na razie nie kręcimy. W przypadku długich włosów korzystamy z trzech części papieru. Zawijamy je wzdłuż długiego boku. Papier powinien mieć ok. 2 centymetry szerokości, jego wymiary zależą przede wszystkim od długości naszych włosów. Łapiemy pasmo włosów i nawijamy je w sposób pionowy na zwinięty kawałek ręcznika. Należy zwrócić szczególną uwagę na dokładne zawinięcie końcówki.
Gdy już nawiniemy całe pasmo, zawijamy ręcznik w ślimaki i przymocowujemy wsuwką do reszty włosów. Tak samo robimy z wszystkimi pozostałymi pasmami. Włosy zostawiamy do wyschnięcia, najlepiej papier trzymać na włosach przez całą noc, co wzmocni efekt.
9. Kręcenie włosów z gumkami do włosów
Metoda z wykorzystaniem gumek do włosów
to świetny sposób na to, jak zrobić loki na prostej fryzurze. Potrzebujemy do tego celu tylko i wyłącznie cienkich gumek do włosów. Lekko wilgotne pasemka dzielimy na pasma, powinno być ich dużo, jeśli zależy nam na sporej ilości niewielkich loczków. Każde pojedyncze pasmo zawijamy w tak zwanego ślimaka, po czym związujemy gumką przy samej głowie. Suszymy włosy albo zostawiamy do samoistnego wyschnięcia. Możemy również zrobić jednego większego ślimaka, przez co uzyskamy efekt delikatnych fal oraz sporej objętości. Rozwiązanie to pozwala na korzystanie z fryzury w ciągu dnia, natomiast wieczorem możemy cieszyć oczy naszymi naturalnymi falami.
W każdym z podanych sposobów najlepszym rozwiązaniem będzie pozostawienie włosów do ich samoistnego wyschnięcia. Zrobienie loków bez użycia lokówki, nie zajmuje bardzo dużo czasu. Jeśli nam się spieszy, możemy lekko podsuszyć włosy.
Loki nigdy nie wychodzą z mody, ciągle wracają w coraz to nowszych odsłonach. Styliści fryzur uwielbiają zwłaszcza loki, które wyglądają niezwykle naturalnie, z niepokornym skrętem i lekko zmierzwione. Wystarczy jedynie parę drobiazgów, które każda z nas z pewnością posiada w domu, aby uzyskać doskonały efekt pofalowanych w różnym stopniu włosów, bez niekorzystnego wpływu na nie. Plusem wszystkich wymienionych metod jest przede wszystkim ich bezpieczeństwo oraz oszczędność pieniędzy. Fryzurę można dzięki nim wykonać także w sposób bardzo szybko.
Włosy wystarczy jedynie zapleść przy pomocy danej rzeczy, a loki przez noc zrobią się same. Nie musimy więc dokładnie zakręcać każdego pojedynczego pasemka na lokówkę.
Chętnie doradzam, pisząc na wszelakie tematy – sport, hobby, wnętrza, praca, rozwój i turystyka. Staram się znaleźć porady na wszystkie problemy.
Submit your review | |
nie znałam wielu sposobów 🙂 a wypróbuję na pewno!
bardzo fajne sposoby na loki bez męczenia włosów 🙂